Ostatnio utworzyliśmy oddział na Litwie poprzez połączenie się z zaprzyjaźnioną organizacją – Tušti Narvai. Poniżej przedstawiamy powody, dla których ta współpraca jest kluczowa w naszej działalności.

1. Mamy wspólne doświadczenie

Nasze organizacje zajmują się tymi samymi problemami, prowadzimy również podobne kampanie. Obie organizacje skupiły się na okrucieństwie wobec zwierząt, które ma miejsce na fermach przemysłowych. Od wielu lat uczyliśmy się od siebie i często pomagaliśmy w ochronie zwierząt, dzięki temu wiemy, że aktywiści z Litwy prezentują światowy poziom.

2. Cierpienie zwierząt nie zna granic

Okrucieństwo wobec zwierząt jest tak samo złe, niezależnie od położenia geograficznego. Co więcej, jak pokazały nasze śledztwa i analizy, rynek litewski i polski są powiązane. To, co produkuje się na Litwie, trafia do polskich sklepów i na odwrót. Dzięki tej współpracy będziemy mogli lepiej bronić prawa konsumentów do wiedzy, skąd pochodzi to, co kupują.

3. Potrzebujemy silnych organizacji w walce z silnym przeciwnikiem

Jesteśmy częścią nierównej walki. Branża chowu przemysłowego to olbrzymie, często międzynarodowe koncerny, które dysponują ogromnymi ilościami pieniędzy i wpływami politycznymi. Pomimo poparcia społecznego, zmiany w kwestii ochrony zwierząt są blokowane i spowolniane. Dzięki współpracy międzynarodowej pomiędzy naszymi organizacjami, możemy lepiej stawić czoła tym gigantom.

4. Będziemy bardziej efektywni finansowo

Wspólny budżet umożliwia nam przeznaczenie pieniędzy na te działania i kampanie, które pomogą największej ilości zwierząt. To pozwala nam lepiej stawiać czoła problemom finansowym, z którymi borykają się organizacje pozarządowe.

5. Jesteśmy bardziej widoczni

Wspólnie budujemy grupę Open Cages, której głównym celem jest promowanie pozytywnych postaw wobec zwierząt w naszym obszarze geograficznym. Niestety, wiele ludzi i organizacji uważa Europę Środkową i Wschodnią za mniej ważną. Nie zgadzamy się z tym poglądem i chcemy pokazać, że problemy naszych krajów są równie istotne.

6. Możemy lepiej pomagać zwierzętom

Dzięki transparentności i większej liczbie osób decyzyjnych, możemy być bardziej krytyczni wobec naszych działań i sprawniej wybierać te projekty i kampanie, które okażą się najskuteczniejsze i będą najlepiej chronić życie zwierząt.

Razem jesteśmy silniejsi!