Wiemy, że już dawno zapomnieliśmy o dystansie społecznym, ale nie zapominajmy, że pandemia dalej obowiązuje i warto czasem zostać w domu. Wykorzystaj tę okazję i odkryj nowe wartościowe kanały na YouTube. Samemu często ciężko trafić na treści, które nas zainteresują, dlatego przygotowaliśmy naszą subiektywną listę TOP 5 kanałów – może się zainspirujesz

1. Karolina Sobańska

Karolina to dziewczyna, która dużo podróżuje, chętnie sięga po nowe lektury, ale przede wszystkim swoje materiały opiera na wiedzy specjalistów. Karolina jest mocno zaangażowana w ochronę środowiska oraz prawa zwierząt, a celem jej działalności jest propagowanie kuchni roślinnej i życia w stylu slow. Na jej kanale znajdziecie luźne vlogi podróżnicze, inspiracje kulinarne (w tym świetne przepisy!), pogadanki związane z różnymi przemyśleniami autorki, ale także rozmowy przeprowadzane w formie podcastów z przeróżnymi gośćmi.

2. Everyday Hero

Orestes, jak sam o sobie mówi, jest reprezentantem Policji Jutjuba. Uważnie obserwuje co w trawie piszczy i chętnie komentuje treści publikowane na innych kanałach. Filmy z gatunku commentary od dawna cieszą się niesamowitą popularnością, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że mamy przedstawiciela roślinnej brygady. Nasz bohater wykreował swój niepowtarzalny styl, dzięki czemu jego materiały są pełne humoru, ale także merytorycznej wiedzy. Na kanale Everyday Hero możecie spodziewać się treści lekkich, ale zarazem rzetelnych. Orestes porusza tematy związane z dobrostanem zwierząt, dietą roślinną, a także prawami człowieka i polityką. 

3. 7 metrów pod ziemią

Kto nie lubi dobrze przeprowadzonych wywiadów? Rafał Gębura to dziennikarz, który stworzył swój własny program… w podziemnym garażu! Klimat towarzyszący tym szczerym rozmowom sprawia, że wciągają o wiele bardziej niż kolejne wyreżyserowane show. Tutaj goście prowadzącego wyznają brutalną prawdę i dają się poznać od tej prawdziwej strony. W „7 metrów pod ziemią” możemy wysłuchać rozmów z osobami, wydawałoby się, przeciętnymi – nie są to popularni aktorzy, artyści czy politycy. Mimo to, każdy gość ma własną niepowtarzalną historię, która skłania widzów do refleksji. Zaproszeni otrzymują szansę przedstawienia świata widzianego ich oczami – tu właśnie kryje się magia. Sprawdźcie odcinek o realiach życia zwierząt hodowanych przemysłowo, w którym wywiadu udzieliła nasza aktywistka Bogna ->

4. Juszes

Justynę możecie kojarzyć z pewnego popularnego reality show. Jeżeli nie jesteście fanami telewizyjnych programów – spokojnie! Na jej kanale na YouTube każdy znajdzie coś dla siebie. Juszes postawiła sobie wyzwanie i sukcesywnie weganizuje przepisy, które każdy zna w wersji tradycyjnej. Dzięki niej możemy przygotować roślinnego schabowego, tiramisu, a także batoniki a’la Snickers (kto nie lubi słodyczy?). Justyna nagrywa również swoje luźne przemyślenia, lifestyle’owe vlogi, testy produktów spożywczych oraz kosmetycznych i nie tylko. Poza tym w nagrywaniu materiałów towarzyszą jej często zwierzaczki – musimy dalej przekonywać?

5. Kasia Gandor

Ostatnie, ale równie znaczące miejsce, zajmuje kanał popularnonaukowy prowadzony przez Kasię – naukowczynię. Autorka to prawdziwa kobieta renesansu – była modelką, aktualnie jest biotechnolożką. Kasia tłumaczy skomplikowane mechanizmy występujące w świecie nauki w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego. Ponadto realizacja jej filmów to syrop klonowy na nasze serca! Zmysł artystyczny widać w ciekawych animacjach oraz montażu. Kasia nie boi się kontrowersyjnych tematów, rozkłada na części pierwsze popularne mity i teorie spiskowe. Popularyzuje ekologiczny styl życia oraz zachęca do sięgania po dostępną kulturę. Uwielbiamy to, że dzięki niej czujemy się mądrzejsi i lepiej rozumiemy świat. Kasia ma też dobre serce i chętnie bierze udział w działaniach charytatywnych. Zajrzyjcie do niej, przepadniecie na godziny.

O naszych ulubionych autorach moglibyśmy pisać i pisać, dlatego ograniczyliśmy się (z trudem) do zaledwie 5 kanałów na YouTube. Warto również odwiedzać kanał Otwartych Klatek, aby być na bieżąco z naszymi działaniami. Znajdziecie tam materiały z naszych śledztw, rzetelne informacje oraz newsy, a także pokrzepiające filmy z uratowanymi zwierzętami – tak, lisek Maciek też tam jest! Do zobaczenia ?

Autorka: Agata Andrzejczak