Darowizny można przekazywać przez cały rok, ale to właśnie teraz, przed rozliczeniem podatku, warto pamiętać o tym, że suma Twoich darowizn dla zwierząt uprawnia Cię do ulgi! Dobro wróci do Ciebie.

W 2023 r. czas na rozliczenie podatku masz do 2 maja. Nie czekaj i już teraz podaruj zwierzętom swoje 1,5% podatku! KRS Otwartych Klatek: 0000 444 120.
Dowiedz się więcej na stronie: https://otwarteklatki.pl/1.5-procent

Suma Twoich darowizn uprawnia Cię do ulgi

Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest organizacją pożytku publicznego. Każda złotówka, która została przez Ciebie przekazana na konto naszej organizacji, może zostać przez Ciebie odliczona od podatku dochodowego. Jedynym warunkiem jest to, że kwota, jaką odliczasz, nie może być wyższa niż 6% Twojego dochodu.

Przykład: jeżeli Twój dochód wynosi 15 tys. zł, a suma Twoich darowizn z ubiegłego roku to 2 tys. zł, to Twoja ulga wyniesie maksymalnie 900 zł, ponieważ 6% Twojego dochodu (15 tys.) to 900 zł.

Jakich dokumentów potrzebujesz? Wystarczy potwierdzenie z banku!

Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy tylko potwierdzenie dowodu wpłaty, czyli np. potwierdzenie przelewu z Twojego konta bankowego na konto Stowarzyszenia (numer konta Otwartych Klatek: 81 2030 0045 1110 0000 0257 1960).

Jeśli darowizna została przekazana w inny sposób (np. z Twojej karty, przelewem online typu Przelewy24), również wystarczy dowód przelewu z Twojego konta. Wszystko znajdziesz w historii transakcji na stronie swojego banku. Urząd Skarbowy nie powinien wymagać od Ciebie innej dokumentacji.

1,5% podatku na pomoc zwierzętom a przekazanie darowizny

Niezależnie od darowizn, możesz także przekazać 1,5% swojego podatku na pomoc zwierzętom! To nic nie kosztuje. 1,5% podatku to kwota, którą płaci każdy podatnik, niezależnie od tego, czy wskażesz organizację na rzecz, której chcesz go przekazać, czy nie. Możesz wybrać, co stanie się z Twoim 1,5% podatku. Wybierz zwierzęta!

Skopiuj KRS: 0000444120

i wskaż w swoim zeznaniu podatkowym, że chcesz przekazać swoje 1,5% na Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Odmień los zwierząt. Twoje 1,5% to ogromne wsparcie!

Ułatw sobie życie z darmowym programem online PITax, który przeprowadzi Cię przez rozliczenie podatku krok po kroku i podpowie wszystkie przynależne Ci ulgi: https://www.pitax.pl/online/?krs=0000444120. Z PITax także przekazanie 1,5% jest proste jak bułka z masłem!