W czerwcu bieżącego roku Otwarte Klatki wraz z kilkoma organizacjami prozwierzęcymi z całego świata, w tym z pomysłodawcą projektu – The Humane League, postanowiły powołać do życia międzynarodową koalicję Open Wing Alliance. Za cel naszej współpracy obraliśmy zakończenie okrutnego procederu, jakim jest hodowla klatkowa kur niosek na całym świecie. Cel bardzo ambitny, ale wierzymy, że wspólnie możemy go osiągnąć.

Mierz wysoko, myśl globalnie!
Wiemy, że realia na rynku dyktują najwięksi gracze. To właśnie duże firmy i korporacje o zasięgach międzynarodowych kreują to, co powszechnie uznawane jest za normę w handlu. Dlatego Open Wing Alliance szczególnie zachęca korporacje, duże firmy i sieci sklepów na całym świecie do rezygnacji z używania oraz sprzedaży jajek z numerem 3.
Dlaczego tak długo?
Wszystkie firmy, które postanowiły wycofać jajka trójki potrzebują na wprowadzenie tych zmian nawet kilku lat. Dzieje się tak, ponieważ firmy te są często związane długoterminowymi umowami z dostawcami jajek. Druga główną przyczyną, dla której firmy potrzebują okresu przejściowego, jest znalezienie nowych dostawców jajek z chowów alternatywnych, których jest po prostu za mało na rynku.
Dzięki szybko zmniejszającemu się popytowi na jajka “trójki” wielu producentów będzie musiało przystosować się do nowych warunków na rynku i zamknąć hodowle klatkowe kur niosek.


To działa!
Pomimo naszej krótkiej działalności mamy już na swoim koncie kilku sukcesów, takich jak deklaracja złożona przez firmę Sodexo o zaprzestaniu korzystania z “trójek” do końca 2025 roku, czy wycofanie jajek z chowu klatkowego we wszystkich sklepach należących do Aldi-Nord.
Jak możesz pomóc?
W dalszym ciągu wiele firm, z różnych przyczyn, nie chce zrezygnować z jajek z chowu klatkowego. Pomóż nam ich przekonać!

  • wspieraj kampanie koalicji Open Wing Alliance
  • pokazuj firmom, które wycofały trójki, że cieszy cię ich decyzja. Ich konkurencja też czyta komentarze!
  • zrezygnuj z jajek z chowu klatkowego i podpisz petycję na stronie jakonetoznosza.pl