W dniach 12-14 października odbyła się w Pradze kolejna edycja konferencji CARE, zapoczątkowanej w 2016 r. w Warszawie przez Otwarte Klatki. Założeniami konferencji są skuteczne działania na rzecz zwierząt i rozwój ruchu prozwierzęcego. Tegoroczna edycja została zorganizowana przez czeską organizację OBRAZ. Na konferencji wystąpiło aż pięciu przedstawicieli Otwartych Klatek.
Na kilkudniową konferencję przybyło kilkaset osób z całej Europy. Program CARE był bardzo różnorodny i każdy mógł znaleźć wykłady odpowiadające jego zainteresowaniom, czy specjalizacji. Wykłady były zarówno ogólne, jak i bardziej sprecyzowane; od rad dotyczących działalności ruchów prozwierzęcych po działanie konkretnych akcji, np. zakazu hodowli zwierząt na futra. W sumie odbyło się aż 45 wykładów.

fot. OBRAZ

Otwarte Klatki reprezentowało 5 prelegentów:

  • Dobrosława Gogłoza, prezeska Otwartych Klatek, podzieliła się swoim doświadczeniem w prowadzeniu organizacji i rozszerzaniu jej o kolejne kraje
  • Anna Pierzchała mówiła o tym jak stworzyć dobrze działające zespoły wolontariuszy, strukturę grup lokalnych i jak zarządzać zespołem
  • Jakub Stencel wyjaśnił dlaczego fundraising jest kluczowy w skutecznej pomocy zwierzętom
  • Anna Iżyńska zaprezentowała praktyczne sposoby jak nawiązać i utrzymać kontakty z mediami
  • Dr Włodzimierz Gogłoza przedstawił jakie lekcje ruch prozwierzęcy może wyciągnąć z abolicjonizmu.

Wykłady prowadzone były w języku angielskim, z możliwością tłumaczenia na język czeski. Konferencja zmienia co roku swoją lokalizację, aby ułatwić udział jak największej ilości osób z Europy Środkowo-Wschodniej. Z Polski na konferencję przyjechało bardzo dużo osób, w tym wielu wolontariuszy Otwartych Klatek. Ciągła chęć rozwoju i pogłębianie wiedzy wolontariuszy i pracowników organizacji jest kluczem do budowania silnego ruchu prozwierzęcego i prowadzenia skutecznych działań na rzecz zwierząt.
W trakcie trwania konferencji członkowie różnych organizacji mieli możliwość wymienienia się doświadczeniami oraz poznać zasady ich działania. Konferencja była też okazją do zawarcia wielu nowych znajomości oraz zwiedzania Pragi.

CARE jest świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy i integracji z wolontariuszami z organizacji z wielu krajów. Konferencja przyciąga setki osób chcących pogłębić swoją wiedzę, aby jeszcze skuteczniej walczyć o poprawienie losu zwierząt hodowlanych. Kolejna edycja konferencji odbędzie się w przyszłym roku. Śledźcie naszą stronę, by nie przegapić biletów!