Pamiętacie Elsę? Ta lisiczka miała zostać zabita i obdarta ze skóry na jednej z nielegalnych ferm pod Krakowem. Razem z nią uratowaliśmy 17 lisów od okrutnego życia na fermie i bolesnej śmierci. Elsa nie mogła się doczekać swoich pierwszych kroków na wolności, najpierw jednak musiała przejść serię badań, zanim trafiła do bezpiecznego azylu w poznańskim Zoo.

Elsa szybko odżyła w nowym domu, choć musiała od nowa nauczyć się podstawowych zachowań jak bieganie czy zabawy. Odkryła nowe smaki i zapachy, mogła po raz pierwszy stąpać po zielonej trawie, a nie drucianej klatce, która wbijała jej się w łapki.
 przemysł futrzarski w 2019 roku
Elsa jest już bezpieczna, ale dla nas, społeczeństwa, zostało jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Elsa i inne odebrane lisy to ambasadorzy ogromnego i odkładanego w Polsce problemu. W naszym kraju wciąż na masową skalę zabijane są lisy i norki, a ustawa zakazująca hodowli zwierząt na futra jest wciąż lekceważona.
Garstka bogatych i wpływowych ludzi stara się blokować tę ustawę i ustawiać prawo pod siebie. Robią to tylko dla swojej haniebnej i materialnej korzyści. Zwierzęta na ich fermach cierpią dokładnie tak samo, jak cierpiała Elsa. Zmuszane do życia w okrutnych warunkach, nieraz umierając przedwcześnie z wycieńczenia.

Przeczytaj także: Największa demonstracja w obronie praw zwierząt

Lisy i norki to piękne zwierzęta, ich miejsce nie jest na fermie. Dlatego tak ważne jest przypominanie politykom o zakazie hodowli zwierząt na futra, razem możemy zrobić to skutecznie!
 przemysł futrzarski w 2019 roku
Przemysł futrzarski to ogromne lobby dysponujące wielkimi kwotami zarobionymi na cierpieniu zwierząt i ludzi. Pomóż nam wygrać z tym okrutnym biznesem. Wiemy, że ta walka przypomina starcie Dawida z Goliatem, wierzymy jednak, że dobro kiedyś zwycięży, tak samo jak Dawid nie poddamy się!

W 2019 roku planujemy stanowczo przypominać o lekceważonej ustawie. Nasi anonimowi darczyńcy postanowili nas w tym wesprzeć i podwoją każdą wpłaconą kwotę na nasze konto w ciągu najbliższych 30 dni. To oznacza, że jeżeli przekażesz nam 10 zł, kolejne 10 zł wpłaca jeden z naszych darczyńców, czyli otrzymujemy w sumie 20 zł.
Celem jest 50 tysięcy złotych, które przeznaczymy na walkę o zwierzęta hodowane na futra. Nie pozwolimy, by hodowcy za pomocą swoich pieniędzy ustawiali prawo tak, by kolejne miliony zwierząt cierpiały każdego roku.

Pomóż nam walczyć z dużo większym od nas wrogiem, pomóż nam wprowadzić zakaz hodowli zwierząt na futra! Wesprzyj już dziś akcję podwojenia darowizn, aby kolejne lisy jak Elsa nie musiały rodzić się w okrutnej rzeczywistości.

Przekaż darowiznę dziś

Przekaż darowiznę!