Przed nami Tydzień Bez Futra. Już w przyszłym tygodniu, 15 listopada, o godz. 11:00 na placu przed Sejmem rozpocznie się demonstracja przeciwko hodowli zwierząt na futra. Złożymy na ręce posłów i posłanek petycję postulującą wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli lisów i jenotów na futra. 

Każdego roku w Polsce zabija się ok. 100 tysięcy lisów i jenotów. Hoduje się je w małych, drucianych klatkach, w których na jedno zwierzę przypada nie więcej niż 1m² przestrzeni. Często ranią sobie łapy, chorują czy okaleczają się wzajemnie. Lisy i jenoty zabijane są przez porażenie prądem. Jedną elektrodę wkłada się w pysk, drugą w odbyt. Zamknięty obieg prądu powoduje zatrzymanie akcji serca. Jest to okrutna i niepotrzebna śmierć.

Lisy i jenoty są zwierzętami podobnymi do naszych psów, które uważamy za domowników i przyjaciół. Potrzebują one dużo ruchu. Lubią polować, bawić się ze sobą, biegać, kopać nory. Ich naturalna przestrzeń życiowa to ok. 100 hektarów. Realia ferm futrzarskich to ścisk, cierpienie, stres. Zwierzęta są zabijane tylko po to, by wyprodukować futro, które w dzisiejszych czasach jest zupełnie zbędne.
W najbliższy wtorek, pod Sejmem, będziemy apelować do posłów i posłanek o wprowadzenie zakazu hodowli psowatych na futro. Złożymy na ręce przedstawicieli i przedstawicielek rządu petycję, pod którą podpisało się do tej pory ponad 120 000 Polaków i Polek. Według badań Instytutu Homo Homini z grudnia 2014 r. 66% ankietowanych Polaków i Polek uważa, że lisy i jenoty nie powinny być hodowane na futro. 

Podczas wydarzenia zainaugurujemy wystawę zdjęć z polskich ferm futrzarskich. Wystawa będzie rozstawiona w Sejmie, tak by posłowie i posłanki mogli zobaczyć warunki, w jakich hodowane i zabijane są setki tysięcy zwierząt. Zdjęcia pochodzą ze śledztw prowadzonych przez Otwarte Klatki. 
Twój głos wsparcia ma ogromne znaczenie! Podpisz petycję zakazującą hodowli psowatych na futra: otwarteklatki.pl/petycja-zakaz
Sprawdź co dzieje się w Twoim mieście z okazji Tygodnia Bez Futra. Najświeższe informacje znajdziesz na naszym fanpage’u.
Los zwierząt jest w naszych rękach!