Sejm niebawem będzie czytał i rozpatrywał ustawę zakazującą w Polsce hodowli zwierząt na futra. Dlatego 25 października ruszyliśmy ze zbiórką na kampanię informacyjną, mającą na celu zwrócenie uwagi polityków i społeczeństwa na cierpienie zwierząt hodowanych na futra. Dzięki wsparciu paruset osób, na stronie czasnazakaz.pl udało nam się w pierwszym tygodniu zebrać trzy pierwsze progi. Zobacz, jak będą wyglądają nasze materiały na billboardach i autobusach!

Futro naturalne? Czas na zakaz!

Pieniądze na kampanię zbieramy w internecie. Pod adresem czasnazakaz.pl uruchomiliśmy specjalną stronę do zbiórki, na której na bieżąco pokazujemy, ile pieniędzy udało się zebrać. Wskazujemy też konkretne progi, które osiągnęliśmy lub chcemy osiągnąć – np. za 5 000 zł mogliśmy wykupić 10 billboardów w pobliżu Sejmu, przekroczenie 13 000 zł wystarczyło nam na billboardy w 4 dużych miastach, a 23 000 zł na reklamy na autobusach. Jeśli zbierzemy 50 000 zł, umieścimy reklamy w prasie, a po osiągnięciu  100 000 zł wyemitujemy spot informacyjny w telewizji.

Billboardy w Warszawie i innych miastach Polski

Dzięki waszemu wsparciu postawiliśmy już billboardy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Chcemy skupić się głównie na Warszawie, żeby antyfutrzarski przekaz trafił do polityków. Dlatego zdecydowaliśmy się na postawienie w Warszawie aż 26 z 32 billboardów. Pojawiły się one m.in. na ulicy Marszałkowskiej, Alejach Jerozolimskich, ulicy Łazienkowskiej i Świętokrzyskiej oraz w wielu innych miejscach. W pozostałych miastach postawiliśmy następującą liczbę billboardów: Kraków 3, Poznań 2, Wrocław 2.
Tak wygląda jeden z naszych billboardów w Poznaniu:

Reklamy na autobusach

Wasze wsparcie pozwoliło także zebrać pieniądze, które umożliwiły nam umieszczenie reklam na warszawskich autobusach. Po całym mieście będzie ich krążyć aż 18. Możecie zobaczyć je od dzisiaj. Tak wygląda ich projekt:

Co dalej?

Zbiórka na stronie czasnazakaz.pl trwa jeszcze trzy tygodnie. Przez ten czas będziemy starali się zebrać odpowiednią kwotę do pokazania treści przedstawiających ogrom cierpienia zwierząt w prasie oraz w telewizji. Te media zdecydowanie powiększą grono odbiorców. Osiągnięcie tego celu nie jest dla nas możliwe bez waszego wsparcia. Tak samo, jak nie byłoby możliwe zebranie odpowiedniej kwoty, która już w tym momencie umożliwiła nam działanie. Dziękujemy za każdą pomoc, która przybliża nas do wprowadzenia zakazu w Polsce!
Mamy szanse odesłać futro do historii! To przełomowy moment walki o prawa zwierząt w Polsce. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko! Dołóż do tego swoją cegiełkę i pomóż nam uratować 10 milionów zwierząt, które zabijane są co roku na futro. Nie bądź obojętny na ich cierpienie. Futro naturalne czas na zakaz!

Wspomóż naszą zbiórkę teraz!