Mamy przyjemność ogłosić, że już wkrótce rozpoczniemy w Polsce realizację programu Fur Free Retailer. Co to takiego? Oto garść informacji:

Fur Free Retailer to program, który łączy etycznych konsumentów ze sprzedawcami, dla których istotne jest zarówno dobro zwierząt, jak i ochrona środowiska.
1278513_700314513316715_169047364_nFur Free Retailer powstał w wyniku międzynarodowego wysiłku zmierzającego do zapewnienia konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów.

Program dla wyjątkowych marek

Program wspiera wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych. Fur Free Retailer nie wspiera firm, które nie podpisały zobowiązania, niezależnie od asortymentu będącego w sprzedaży.
Zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie sprzedaży futer daje firmie możliwość promowania swojego sprzeciwu wobec przemocy wobec zwierząt oraz wsparcia wysiłków zmierzających do zakazania hodowli zwierząt na futro na całym świecie. Taka postawa interesuje coraz większe grupy klientów.

Lista sklepów wolnych od futer się powiększa

W tej chwili lista firm, która zdecydowała się wprowadzić politykę niesprzedawania wyrobów futrzanych jest długa i obejmuje m.in. takie sklepy jak H&M, C&A, KappAhl czy Esprit. Mamy nadzieję już wkrótce dopisać do niej polskich producentów odzieży.

Zobacz pełną listę sklepów należących do kampanii Sklepy Wolne od Futer

Program Fur Free Retailer wspierany jest przez Fur Free Alliance (FFA), międzynarodową koalicję wiodących organizacji ekologicznych i prozwierzęcych, których celem jest zakończenie hodowli zwierząt na futro. Realizacją programu Fur Free Retailer w każdym kraju członkowskim zapewniają organizacje zrzeszone w Fur Free Alliance. Przedstawicielami FFA w Polsce są Fundacja Viva! i Stowarzyszenie Otwarte Klatki.
Czekajcie na kolejne wieści o programie!
07.09.2013