photoW dniach 21-23 stycznia Europejskie Stowarzyszenie Hodowców Zwierząt Futerkowych (EFBA) zorganizowało największe w swojej historii wydarzenie promujące przemysł futrzarski w Parlamencie Europejskim. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć na temat tego wydarzenia.

1) #thisisfur – to hashtag, który miał przez kilka dni na Twitterze budować pozytywny wizerunek przemysłu futrzarskiego. Dzięki organizacjom działającym na rzecz zwierząt, znajdują się pod nim prawie wyłącznie informacje o śledztwach i cierpieniu zwierząt na fermach futrzarskich.

2) Pracownicy Parlamentu Europejskiego zorganizowali protest przeciwko Europejskiemu Centrum Informacji na temat Futer (European Fur Information Centre). W czasie przemówienia Perttiego Falleniusa, prezesa Saga Furs, przemaszerowali w czarnych koszulkach z antyfutrzarskimi hasłami i stanęli naprzeciwko niego w milczącym proteście.

3) Europoseł z Czech, Vojtěch Mynář, opisał na swoim blogu całe wydarzenie promocyjne, wypowiadając się jednocześnie za zakazem hodowli zwierząt na futro z powodów etycznych.

4) Korzystając z okazji, Fur Free Alliance wystosowało pismo na temat problemów związanych z przemysłem futrzarskim skierowane do wszystkich europosłów. My przygotowaliśmy polską wersję tego pisma.

5) Z doniesień osób obecnych na debatach wiemy, że frekwencja była… żenująca. Cała impreza już się kończy, a na większości wydarzeń nie było więcej niż 20 osób, z czego większość stanowili przedstawiciele przemysłu.

Dobrusia
24.01.2014
Zdjęcie: www.vojtechmynar.cz