Francuski reżyser filmu dokumentalnego Animal, Cyril Dion zabiera nas w podróż po miejscach szczególnie narażonych na skutki destrukcyjnej działalności człowieka.

Animal to film dla całej rodziny, który nie tylko edukuje ale i przypomina o najważniejszych wartościach, którymi powinniśmy kierować się w życiu. Już na początku filmu odbiorca może poczuć wiele skrajnych, niespodziewanych emocji. Od poczucia braku skuteczności działań podejmowanych w ramach misji jaką jest próba ochrony środowiska naturalnego, po radość z niezmiernie motywującego widoku ludzi gromadzących się na marszach klimatycznych. Emocjonalny wydźwięk tego filmu pozwala odbiorcy wczuć się w historię młodych aktywistów i zrozumieć uczucia, którymi się kierują, by chronić piękno tego świata.

Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to młodzi ludzie pochodzący z zupełnie różnych domów. Ona wychowana w bliskości z naturą i zwierzętami. On z dala od dzikiej przyrody, w samym sercu wielkiego Paryża. Choć wiele ich różni, to połączyła ich misja i poczucie odpowiedzialności za przyszłość naszej planety. 

Kadr z filmu “Animal

Bella i Vipulan nie boją się mówić głośno o katastrofie klimatycznej i działaniach, które należy podjąć, by ją powstrzymać. Wspólnie z reżyserem, który również znany jest ze swojej aktywistycznej działalności, przemierzają świat zadając trudne pytania, by dowiedzieć się jak my, zwykli ludzie, możemy pomóc naturze w odzyskaniu tego, co utraciła. Na swej drodze spotykają wspaniałe osoby poświęcające swoje życie, chroniąc piękny świat przyrody.

Niezwykle emocjonalna, filmowa podróż pozwala nam wszystkim odzyskać nadzieję na lepsze jutro. Edukuje, bawi, motywuje do zmian, a przede wszystkim, przywraca wiarę w najważniejsze wartości. W imieniu właśnie tych wartości – miłości do świata i przyrody, aktywiści z różnych zakątków globu walczą o wspólne dobro. 

Odwaga, mądrość i dziecięca fantazja dodają nam wiary. Ukazują prawdę o tym, co możemy zrobić dla dobra naszej planety. Zgodnie ze słowami Belli i Vipulana to miłość do świata motywuje nas do czynnej działalności na rzecz dobrostanu zwierząt i wszechobecnej natury. By móc ją zrozumieć, należy naturę poznać i doświadczyć życia w zgodzie z nią. Film odpowiada na trudne pytania dotyczące realnego wpływu na zatrzymanie katastrofy klimatycznej, odbudowy bioróżnorodności. Historia zaprezentowana w filmie wskazuje ludziom ich właściwe miejsce w ekosystemie. Jesteśmy jego częścią i razem z innymi mieszkańcami Ziemi doświadczamy dóbr płynących z jej hojności. Pięknie jest móc doświadczać dobra płynącego z życia na naszej, zielonej planecie. 

Jako organizacja utożsamiamy się z wartościami reprezentowanymi przez dwójkę młodych aktywistów. Każdego dnia pracujemy w imię najważniejszych dla nas wartości, a naszą misją jest stworzenie świata wolnego od cierpienia zwierząt. Dzięki takim kampaniom jak RoślinnieJemy czy Roślinne Wyzwanie edukujemy jak jeść bardziej roślinnie i wprowadzać nowe, roślinne rozwiązania. Walczymy również o lepszy los dla zwierząt hodowanych dla zysku. Nasi aktywiści każdego dnia angażują się w wymagające działania i ciężko pracują, by zmienić świat. Wierzymy jednak, że przyszłość i los świata jest w naszych rękach. Każdy z nas może mieć wpływ na poprawę jakości życia zwierząt i ochronę środowiska naturalnego. Każda petycja podpisana w obronie zwierząt i każdy bardziej roślinny posiłek to wielki krok w kierunku lepszego świata. Film Animal swoim pozytywnym wydźwiękiem pomaga odzyskać wiarę i motywację do dalszych działań. Jesteśmy wdzięczni za poświęcenie uwagi aktywistom z całego świata i ukazanie ich ciężkiej pracy w imię lepszego jutra. 

Dołącz do Obrońców Zwierząt i działaj, aby odmienić los zwierząt! Wystarczy kilka minut dziennie, by być dla nich bohaterem/ką.

Autorka: Aleksandra Kuszneruk