Marzysz o pracy na etat dla zwierząt? Masz umiejętności komunikacyjne i chcesz wykorzystać je w dobrej sprawie? Świetnie się składa, bo Otwarte Klatki zatrudniają na stanowisko Specjalisty/-ki ds. Komunikacji z Mediami – może to właśnie Ty dołączysz do naszego zespołu?

Czym zajmuje się Specjalista/-ka ds. Komunikacji z Mediami

Praca z mediami tradycyjnymi jest niezwykle istotna, zwłaszcza dla organizacji pozarządowej. Dzięki niej możemy docierać do szerokiego i różnorodnego grona odbiorców i angażować ich w działania, które mają polepszyć los zwierząt. Media pomagają nam wpływać na opinię społeczną, zmiany branżowe i legislacyjne. Ponadto, dzięki częstej obecności w mediach możemy budować wizerunek organizacji oraz wizerunek ekspercki naszych aktywistek i aktywistów.

Na tym stanowisku będziesz m.in. przygotowywać i wysyłać informacje prasowe, budować i wzmacniać relacje z dziennikarzami i dziennikarkami, udzielać wywiadów i komentarzy dla mediów (również na żywo), reprezentować organizację na konferencjach prasowych, a także dbać o umiejętności komunikacyjne naszych aktywistek i aktywistów.

Co zyskujesz, pracując w Otwartych Klatkach?

 • Pracę z misją — pomagasz budować lepszy świat dla zwierząt.
 • Czas — masz mniej ograniczeń czasowych działając dla zwierząt na pełen etat w porównaniu z działaniem w swoim wolnym czasie.
 • Wysoką elastyczność — pracujesz zdalnie, z domu i samodzielnie rozliczasz się ze swojego czasu i obowiązków.
 • Zaufanie — zatrudniając osoby dajemy im dużą dowolność i odpowiedzialność za organizację, ufając, że zrobią to, co najlepsze dla organizacji
 • Autonomię — doświadczysz wolności i niezależności w podejmowaniu decyzji.
 • Transparentność — masz wgląd w pracę oraz decyzje innych, tak samo, jak osoby budujące organizację mają wgląd w twoją pracę.
 • Szczerą kulturę pracy — będziesz wiedzieć, co robią twoi koledzy i co tak naprawdę myślą.
 • Wiedzę — poznasz i otrzymasz wsparcie od osób, które od wielu lat walczą o zwierzęta.
 • Możliwość rozwoju – będziesz się uczyć każdego dnia i będziemy zachęcać Cię do testowania swoich umiejętności.
 • Zdolność do wpływania na organizację — zależy nam, by ludzie otwarcie wyrażali swoje zdanie i w ten sposób wpływali na to, jaką organizacją jesteśmy.
 • Śmiech — aktywizm może być czasami przytłaczający, dlatego uważamy, że posiadanie luźnej atmosfery jest kluczem do zrównoważenia tego.
 • Przejrzyście ustalone wynagrodzenie — otrzymasz wynagrodzenie za swój aktywizm. Gwarantujemy umowę o pracę. Nasze stawki nie są negocjowalne. Nasz model wynagrodzeń oparty jest na transparentnym algorytmie według następujących zasad.

Materiały dodatkowe i deadline

Aby pomóc Wam w rekrutacji, przygotowaliśmy materiały dodatkowe oraz cykl webinarów:

 1. 27.07.2023 19:00 – Kulisy rekrutacji w Otwartych Klatkach, czyli czego możesz się spodziewać aplikując — Gabi Jadłowska
  Link do spotkania: TUTAJ
 2. 01.08.2023 19:00 – Omówienie obowiązków na stanowisku mediowym — Marta Korzeniak
  Link do spotkania: TUTAJ
 3. 03.08.2022 19:00 – Dlaczego nie mamy biura, nie boimy się mylić i nie słuchamy “szefów”, czyli praca w Otwartych Klatkach od kuchni — Ania Pierzchała
  Link do spotkania: TUTAJ
 4. 10.08.2022 19:00  Boisz się, że nie nadajesz się do pracy w Otwartych Klatkach? Bardzo możliwe, że nie masz racji! —  Piotr Bilik
  Link do spotkania: TUTAJ

Zgłoszenia zbieramy do 20 sierpnia włącznie. Powodzenia!