Do naszego programu RoślinnieJemy dołączyły kolejne restauracje, gdzie każdy – nie tylko weganin lub weganka – może zjeść coś pysznego.

Kafle

Kafle Szczecin

Wyjątkowe miejsce nieopodal malowniczego placu Orła Białego. W Kaflach codziennie można zjeść co innego – różnorodne zupy, hummusy czy ciasta – wszystko świeże, pyszne i robione na bieżąco. Jest wiele opcji bezglutenowych, a kanapki z pastą z marchewki nie mają sobie równych.

Dodatkowym atutem jest rewelacyjna kawa, którą można wypić zarówno na miejscu, jak i zabrać ze sobą na wynos. Warto też wspomnieć, że w lokalu można znaleźć materiały od Otwartych Klatek.

 

kafle 1

 

Vege Club Amar

vege club amar Szczecin

Można tu znaleźć dania zrobione z warzyw kupionych u lokalnych rolników. Pysznie, zdrowo, różnorodnie. W przygotowanie każdego dania został włożony ogrom pracy i serca – czy to obiadu, deseru czy pasty do pieczywa. Z racji tego, że i tutaj w menu znajduje się sporo potraw bezglutenowych, śmiało można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo miłym akcentem są wegańskie pączki przygotowywane specjalnie z okazji Tłustego Czwartku, którego z całego serca polecamy!

 

vege club amar 3

Julia Wojciechowska