Czy dieta roślinna jest zdrowa? Czy jest bezpieczna? Czy może realnie wpłynąć na stan naszego zdrowia, pomóc uniknąć chorób cywilizacyjnych, a gdy już dotknęło nas nadciśnienie albo cukrzyca, czy jedząc roślinnie możemy modyfikować przebieg choroby i poczuć się lepiej?  Coraz częściej w internecie, prasie, literaturze popularnonaukowej możemy natrafić na informacje o korzyściach płynących ze stosowania diety roślinnej. Między innymi o tym, które z tych informacji są prawdziwe i jak wprowadzić roślinne menu do codziennego życia, mówimy w specjalnej edycji Roślinnego Wyzwania dla Zdrowia

Dołączyło już do nas  wiele osób – pacjentów, lekarzy, dietetyków. Teraz kolej na Ciebie!

Roślinne Wyzwanie to akcja kampanii Roślinniejmy mająca na celu wspierać osoby, które chcą spróbować diety wegańskiej lub ograniczyć spożycie mięsa i innych produktów odzwierzęcych. Uczestnicy i uczestniczki codziennie otrzymują newsletter, który zawiera szereg wskazówek teoretycznych i praktycznych, które pomogą jeść roślinnie, zdrowo i tanio.  Do akcji może dołączyć każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie. 

Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia to akcja, która  zrodziła się z połączenia sił Roślinniejemy oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Na zdrowie człowieka ma wpływ bardzo wiele czynników. Dieta, obok aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu i czy redukcji stresu, jest jednym z istotniejszych czynników, o który możemy zadbać i w stosunkowo prosty sposób modyfikować. Dzięki współpracy z PTMSŻ możemy być pewni, że publikowane przez nas treści i codziennie newslettery podczas trwania akcji są nie tylko dobrym źródłem praktycznych wskazówek dotyczących wprowadzenia roślinnych posiłków do jadłospisu, ale też mogą przynieść wymierne korzyści zdrowotne dla uczestników edycji Roślinnego Wyzwania dla Zdrowia. O tym, jakie korzyści możesz czerpać z modyfikacji zawartości talerza, w jakich chorobach dieta ma szczególne znaczenie, dowiesz się przystępując do naszej akcji. To, co jest ważne i co wyróżnia Roślinne Wyzwania dla Zdrowia to, że akcja jest dedykowana zarówno do osób zainteresowanych zdrowym żywieniem, jak i do profesjonalistów, czyli osób pracujących w ochronie zdrowia z pacjentami – lekarzy, dietetyków, pielęgniarek, psychologów. Chcemy uczyć, jak pomagać innym zmieniać nawyki żywieniowe na zdrowsze. 

Jak wziąć udział w wyzwaniu?

Wystarczy zapisać się na stronie https://roslinnewyzwanie.pl/dlazdrowiapo rejestracji uczestnicy przez miesiąc otrzymują newslettery z przepisami, wskazówkami, praktycznymi poradami i artykułami.  Dołącz do akcji już dziś i zobacz jakie korzyści zdrowotnej możesz czerpać z diety roślinnej!