Roślinniejemy ma na celu wprowadzenie kuchni wegańskiej do jak największej liczby restauracji na terenie całego kraju. W ten sposób restauratorzy mają szansę pozyskać nowych klientów nie tylko wśród wegan, ale również osób, które z różnych przyczyn ograniczają spożycie mięsa bądź innych produktów odzwierzęcych.

Wrocław już od jakiegoś czasu uchodzi za miasto przyjazne weganom i wegetarianom. W ramach kampanii chcemy poszerzyć jeszcze bardziej listę miejsc, w których będzie można otrzymać pyszny posiłek roślinny. Mamy już pierwsze sukcesy! Oto lista restauracji, które przystąpiły do akcji:

DROGA MLECZNA

droga_ostateczne (1)

Droga Mleczna – to pierwsza wrocławska restauracja, która przystąpiła do programu. Położony tuż obok powszechnie znanych Trzech Świnek lokal oferuje kilka niebanalnych i zdrowych potraw, m.in. Aglio olio ze wstążkami z marchewki i cukinii, Tofu w sosie sezamowym czy Vege Burger.

PIEC NA SZEWSKIEJ

Piec

Piec na Szewskiej – tradycyjna restauracja włoska, która zdobyła ogromną popularność wśród mieszkańców Wrocławia. Zwolennicy diety roślinnej znają tutaj m.in. Focaccię w dwóch odsłonach, Spaghetti alla puttanesca oraz rozmaite pizze w wersji bez sera lub z serem roślinnym.

SZTRASS BURGER

sztrassburger

Sztrass Burger – najbardziej zaskakująca pozycja na tej liście. Lokal serwujący tradycyjne burgery zdecydował się na wprowadzenie aż trzech wegańskich burgerów. Pomysłowość kucharzy przerosła nawet nasze oczekiwania. Bez obaw możemy zamówić tam Tofuburgera, Wegeburgera i Grinburgera.

ZUPA

zupa

Zupa – lokal, który zrodził się z miłości do wszelkiego rodzaju zup, postanowił podbić również serca osób wybierających dietę roślinną. Codzienne każdy gość Zupy może spróbować aż trzech rodzajów płynnego posiłku w wegańskiej odsłonie.

Zachęcamy Was do odwiedzania tych miejsc, co pokaże restauratorom, że podjęli słuszną decyzję. Zabierzcie ze sobą znajomych, aby pokazać im, że dieta wegańska to nie wyrzeczenie!

Justyna Rządeczko

12.12.2014