Zaczęły się wakacje i na pewno część z Was planuje jakąś podróż. W trakcie wojaży często problemem jest znalezienie wegańskich knajpek z pysznym jedzeniem. Rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, chociaż przemiłe, nie zawsze pomagają w zlokalizowaniu upragnionej restauracji.

I tutaj z pomocą przychodzi istniejąca od 1995 roku strona Happy Cow. Można na niej za pomocą wyszukiwarki znaleźć zarówno restauracje wegańskie, wegetariańskie, witariańskie, jak również przyjazne wegetarianom. Co więcej, po wpisaniu nazwy miasta, wyświetlają się również sklepy z wegańskimi/wegetariańskimi produktami, a nawet hotele, w których można zamówić sobie posiłki w wersji wegańskiej. Do każdego miejsca dołączona jest mapka z dokładną lokalizacją, godziny otwarcia oraz często adresy internetowe tych miejsc, co ułatwia sprawdzenie, czy dana restauracja wciąż funkcjonuje.

happycow.net

Strona jest prowadzona w języku angielsku, ale nawet dla osób, które nie władają nim biegle, powinna być czytelna. Wystarczy wpisać nazwę miasta w wyszukiwarce znajdującej się na stronie głównej, aby za chwilę dowiedzieć się, jakie pyszności tam czekają. Istnieje też możliwość podzielenia się swoją opinią na temat danego miejsca, dzięki czemu można się dowiedzieć, gdzie znaleźć najświeższą sałatkę czy najpyszniejsze wegańskie lody. Istnieje też możliwość dodania nowo odkrytych przez nas miejsc. Warto mieć na uwadze to, że każda dodana knajpka może uratować kogoś przed śmiercią głodową gdzieś w odległych krainach! 😉

Im dłużej zwiedza się ten serwis, tym bardziej rozbudowany się wydaje. Zawiera mnóstwo przydatnych informacji, m.in. dotyczących kwestii praw zwierząt oraz zdrowotnych aspektów diety roślinnej. Znajdziecie tu linki do sklepów internetowych sprzedających różne wegańskie frykasy oraz publikacje traktujące o prawach zwierząt czy o różnych wersjach diet roślinnych, opisanych zarówno od strony naukowej, jak i kulinarnej. Autorzy zadbali, aby osoba korzystająca z serwisu mogła znaleźć tam pełen zestaw informacji dotyczących diety wegańskiej/wegetariańskiej. Dodatkowym atutem jest forum, na którym można spytać o radę oraz dzielić się informacjami o nadchodzących wegańskich wydarzeniach mających miejsce w różnych częściach świata. Przydatny jest też dział z przepisami, z mnóstwem zdjęć i filmików, co ułatwia przygotowanie nowej potrawy.

Bon voyage! Bon appetit!

Ilona

07.07.2013