Odebranie jednego lisa z fermy futrzarskiej to zawsze wielki sukces – dziś udało nam się odebrać siedemnaście lisów z małej fermy koło Krakowa! Informację o niezarejestrowanej fermie dostaliśmy od Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a dzięki wsparciu kilku innych ośrodków i organizacji, udało się znaleźć miejsca dla wszystkich zwierząt. To, że ferma nie była zarejestrowana, pozwoliło nam na odebranie lisów. Poza tym nie różniła się niczym od setek innych ferm futrzarskich w Polsce.

Ferma futrzarska w Raciborsku

Ta szczęśliwa siedemnastka to kolejni ambasadorzy naszej walki o zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce. Mamy nadzieję, że ta historia pomoże nam przekonać polskich parlamentarzystów, że taki zakaz jest konieczny.
Cztery z uratowanych lisów trafią pod opiekę poznańskiego zoo, gdzie dzięki wspólnej pracy udało nam się stworzyć azyl dla lisów. Obecnie jego mieszkańcami są Cyryl i Ferdynand, lisy uratowane przez nas w 2016 roku. Teraz azyl dla lisów powiększy się o kolejne cztery lisy – dzięki współpracy z ogrodem zoologicznym o naszych działaniach na rzecz ochrony zwierząt hodowlanych może dowiedzieć się jeszcze więcej osób.

Dziękujemy innym organizacjom, które pomogły w tej akcji: Fundacja Viva, Fundacja S.O.S. dla Zwierząt, Przystań Ocalenie, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Jelonkach. Dzięki wspólnej pracy ratujemy zwierzęta!

Całą interwencję transmitowaliśmy na żywo.

Wracamy z transmisją – zamykamy fermę futrzarską i ratujemy 17 lisów!

Opublikowany przez Otwarte Klatki na 2 kwietnia 2017

Dziękujemy, że nas wspieracie i pomagacie nam ratować lisy!

Chcesz uratować kolejne lisy?

Możesz to zrobić

Tutaj!