10631366_10203625727537394_1656135501_oPolska marka NINETY EIGHT CLOTHING dołączyła do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer).
NINETY EIGHT CLOTHING to kolejna polska marka, która przystąpiła do projektu Sklepy Wolne Od Futer. Firma zobowiązała się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych pokazując tym samym jak istotne jest przestrzeganie praw zwierząt. „Cieszę się, że moja marka dołączyła do tak dużego projektu związanego z modą, ponieważ Ninety Eight zawsze szuka lepszych i bardziej etycznych rozwiązań”- komentował swoją decyzję twórca marki Karol Skrzypczak. Taką postawę docenia coraz większa grupa klientów- ostatnie badania opinii publicznej w Polsce pokazują, że młodzi ludzie nie chcą widzieć naturalnych futer w kolekcjach odzieżowych, uważając je za niepotrzebne i passé.
NINETY EIGHT CLOTHING to firma odzieżowa założona w 1998 jako efekt ogromnej inspiracji muzyką i myśli, która rozprzestrzeniła się od lat 80′ do późnych lat 90′. Ta złota era transformacji muzycznej z czasem dodatkowo zaczęła wyrażać się poprzez ubiór. Dziś można powiedzieć, że Ninety Eight Clothing było jednym z twórców mody tamtych dni. Przez wszystkie lata marka zdobywała doświadczenie w tworzeniu nowego stylu, nieustannie jednak podążając za najnowszymi trendami dla młodych ludzi. Muzyka jako główna inspiracja była i wciąż jest ważna dla twórców marki. Ale Ninety Eight Clothing to także odpowiedzialna marka, która dba o planetę i dlatego projektanci zawsze szukają ciekawszych rozwiązań. Obecnie produkcji dodawane są składniki bawełny organicznej, co sprawia, że produkty są jakościowo lepsze i bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.
Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer) to program międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, który ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Fur Free Retailer wspiera wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych. Aktualnie do programu należy ponad 300 firm modowych, m.in.: największe koncerny odzieżowe Inditex i H&M Group z markami: Zara, Massimo Dutti, Bershka, H&M, COS, Cheap Monday oraz wiele innych znanych marek takich jak Topshop, Marks & Spencer czy Asos. Poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie sprzedaży futer firma odzieżowa wyraża swój sprzeciw wobec przemocy dokonywanej na zwierzętach oraz wspiera tym samym wysiłki zmierzające
do zakazania hodowli zwierząt na futro na całym świecie.
Fur Free Alliance (FFA) to międzynarodowa koalicja organizacji ekologicznych i prozwierzęcych, których celem jest doprowadzenie do zakończenie hodowli zwierząt na futro. Realizację programu Fur Free Retailer (Sklepy Wolne Od Futer) w każdym kraju członkowskim zapewniają organizacje zrzeszone w koalicji. Oficjalnym przedstawicielem FFA w Polsce jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki.
Małgorzata Szadkowska- Koordynatorka Programu FFR/ Sklepy Wolne Od Futer