Przez najbliższe dni osoby podróżujące pociągami mogą obejrzeć spot dotyczący kampanii Frankenkurczak, której celem jest poprawa warunków, w jakich hodowane są kurczaki! Spot wyświetlany jest w aż 13 miastach na dworcach PKP, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy w Łodzi.

Dworzec PKP w Krakowie

Jak wygląda hodowla kurczaków?

Obecnie hodowane kurczaki to szybko rosnące rasy powstałe w wyniku eksperymentu genetycznego w latach 50-tych, którego celem było stworzenie rasy rosnącej do jak największych rozmiarów w możliwie najkrótszym czasie. W ciągu 6 tygodni życia brojlery osiągają wagę 2-2,5 kg. Nadal jednak są to młode ptaki, u których narządy wewnętrzne nie są w stanie nadążyć za tak szybkim tempem wzrostu. Ich nogi łamią się, nie potrafiąc utrzymać ich ciężaru. Oprócz tego na fermach panuje wysokie stłoczenie kurcząt – na każde zwierzę przypada powierzchnia wielkości kartki A4. Nie mają one dostępu do naturalnego światła, czy świeżego powietrza. Nie mają również możliwości realizowania naturalnych zachowań jak np. grzędowanie czy grzebanie i dziobanie w podłożu. 

Zobacz spot – https://drive.google.com/file/d/1pT94L7mNe1_tX2pF0KilYVOCBjjEsNRG/view

Nie odwracaj wzroku od ich cierpienia!

Warunki, w jakich są hodowane są kurczaki, zdecydowanie powinny ulec poprawie. Żadne zwierzę nie zasługuje na takie cierpienie. Naszym celem, który realizujemy m.in. poprzez wyświetlanie naszego spotu na dworcach PKP, jest uświadamianie społeczeństwa w kwestii dobrostanu kurczaków. Bardzo ważne jest, aby każdy konsument był świadomy złych warunków hodowli kurczaków.

Twój głos ma znaczenie!

Nie możemy pozwolić, aby kurczaki tak ogromnie cierpiały przez całe swoje życie. Razem możemy zmienić ich los. Zostań głosem tych, którzy go nie mają i podpisz petycję o poprawę warunków hodowli kurczaków!