P1140633Zakończony niedawno w Kostrzynie 20 Woodstock Festiwal Poland dostarczył uczestnikom wielu emocji. A Otwartym Klatkom dał możliwość dotarcia z prawdą o hodowlach przemysłowych do tysięcy ludzi o otwartych umysłach. I pozwolił zachęcić sporą grupę do działań na rzecz zwierząt gospodarskich.

Na wzgórzu ASP działaliśmy od środy do soboty włącznie. Pomimo wielu innych atrakcji nasze stanowisko było oblegane przez ludzi o naprawdę różnych poglądach.

W trakcie rozmów i dyskusji zebraliśmy 1520 podpisów pod petycją w ramach kampanii Jak One To Znoszą, a 269 rozmówców zapisało się na e-booka z przepisami bez użycia jaj (w tym 92 osoby deklarujące praktykowanie różnych odmian diety wegetariańskiej).

Spotkaliśmy wielu niesamowitych ludzi i zapoznaliśmy się z ich stanowiskiem wobec przemysłowej hodowli zwierząt w Polsce. Oni natomiast poznali nasze stowarzyszenie i argumenty przeciwko niewątpliwie nieetycznym metodom chowu zwierząt.

P1140743Dowiedzieli się ponadto, że brojler na fermie żyje niespełna 6 tygodni, że kury nioski cierpią na liczne choroby i umierają z wyeksploatowania organizmu, w końcu – że weganie jedzą przepyszne i zróżnicowane potrawy, a nie – jak sądzą niektórzy – tylko trawę popijaną wodą…

Dowiedzieli się o nas także ci, którzy początkowo omijali strefę organizacji pozarządowych – udało nam się trafić z naszym banerem do pierwszego rzędu w trakcie uroczystego otwarcia Dużej Sceny. Byliśmy promowani również przez Gaga Zielone Żabki – w trakcie całego ich koncertu Smalec, wokalista zespołu, występował w koszulce z naszym logo, za co serdecznie dziękujemy! Ponadto przed koncertem Włochatego mieliśmy okazję powiedzieć licznie zgromadzonej publiczności parę słów na temat naszej działalności.

Widzimy się za rok i oczekujemy wielu następnych niesamowitych spotkań.

Klaudia Aleksandrowicz

Fot. Bogna Domagalska

11.08.2014