Miesiąc temu ruszyliśmy ze zbiórką internetową na największą w historii kampanię informacyjną na temat zabijania zwierząt na futro. Jesteśmy wzruszeni, że w Polsce mieszka tyle osób, którym los zwierząt nie jest obojętny. To właśnie dzięki Wam przeprowadzimy kampanię do końca i wyemitujemy spoty w telewizji.

Małymi krokami do celu

Pieniądze na kampanię zbieraliśmy na specjalnie stworzonej w tym celu stronie internetowej CzasNaZakaz.pl. Uruchomiliśmy ją pod koniec października, a w zbiórce wyznaczyliśmy  kilka progów finansowych, które pozwalały nam na realizację konkretnych celów. Dzięki Waszej pomocy już w pierwszym tygodniu udało nam się uzbierać kwotę potrzebną do postawienia billboardów w całej Polsce oraz zamieszczenia reklam na autobusach w Warszawie. Tydzień później nasza zbiórka osiągnęła kolejny cel, jakim były artykuły edukacyjne opublikowane w prasie. Wiedząc, jakim zaufaniem nas obdarzyliście i widząc ogromne poparcie społeczne dla pozytywnych zmian dla zwierząt, natychmiast przystąpiliśmy do działania.

A tak przedstawiają się artykuły w prasie. Możecie je przeczytać w listopadowych numerach “Polityki” (nr 47), “Gazety Prawnej” (wydanie z 20.11.2017) oraz “Forum” (nr 24). Artykuł zamieszczony w “Polityce” dostępny jest także online.

Ostatnia prosta

Ostatnim celem naszej zbiórki były spoty telewizyjne, które pozwoliłyby nam dotrzeć z przekazem do ogromnej liczby odbiorców. Dwa dni przed końcem akcji licznik pokazywał 77% zrealizowanego celu. Godzinę przed zakończeniem zbiórki brakowało nam zaledwie 3% i mocno wierzyliśmy, że dzięki wspólnemu działaniu to się uda. Tak też się stało! Dzięki wsparciu aż 1915 osób udało nam się uzbierać 101 tys. 185 zł. Oznacza to, że już niebawem w telewizji pojawią się spoty pokazujące cierpienie zwierząt hodowanych na futra w Polsce. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym materiałom, które dotrą zarówno do polityków, jak i zwykłych ludzi, poparcie dla zmian w Polsce wzrośnie i przybliży nas to do wprowadzenia zakazu.

Dlaczego Wasze wsparcie było tak cenne?

Po 20 latach od uchwalenia Ustawy o Ochronie Zwierząt nadszedł czas, aby ją ulepszyć. Do Sejmu trafił właśnie projekt nowelizacji, który może uchronić od cierpienia miliony zwierząt w Polsce. Zawiera on szereg ważnych zmian, a wśród nich – zakaz hodowli zwierząt na futro. Co roku w naszym kraju  10 milionów norek, lisów i jenotów po pięciu miesiącach życia przepełnionego cierpieniem jest zabijanych tylko po to, by zedrzeć z nich skórę. Jesteśmy w momencie, kiedy możemy zakończyć to okrucieństwo. Dlatego musieliśmy działać teraz. Będziemy walczyć wspólnie z Wami o wprowadzenie zakazu w Polsce i nie spoczniemy, dopóki nie wejdzie on w życie.

Superbohaterowie Otwartych Klatek

To osoby, które umożliwiają nam tę walkę dzięki wsparciu na różnych frontach. Poprzez udział w  zbiórkach, darowizny czy regularne płacenie składek członkowskich,udostępnianie naszych treści, uświadamianie osób ze swojego otoczenia. To także osoby, które spotykamy podczas akcji na ulicach, na różnego rodzaju wydarzeniach, które przekazują nam mnóstwo ciepłych słów w zwyczajnej rozmowie. Prawdopodobnie to także Ty, osoba czytająca ten tekst. To wszyscy ci, którym los zwierząt nie jest obojętny. Dzięki Wam możemy działać, bez Waszego wsparcia nie bylibyśmy w stanie tworzyć lepszego świata dla nich.

Jak jeszcze możesz pomóc?

Ostateczna decyzja co do wprowadzenia zakazu nadal przed nami. Wciąż możesz pomóc, wspierając wszystkie organizacje, które walczą o lepszy los dla zwierząt.  Jak? Udostępniając ich treści, nagłaśniając problem czy przekazując darowiznę. Otwarte Klatki ruszyły z apelem do polityków, w którym Polacy mogą wyrazić swoje poparcie dla nowelizacji ustawy. Podpisz go i prześlij swoim znajomym. Taki podpis złożyło już 27 tysięcy superbohaterów! 🙂

Podpisz nasz apel do polityków