Konta @jadlonomia czy @weganizujemy na Instagramie znają pewnie wszyscy. W dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy skupić się na mniej popularnych profilach. Przedstawiamy nasze top 5 instagramowych kont, które warto obserwować.

@happyrabbit_vegan

Z profilu Ewy dowiecie się, które kosmetyki są cruelty free. Konto jest powiązane z blogiem, ale już samo śledzenie go wystarcza, żeby być na bieżąco z wegańskimi produktami. Znajdziecie tam nie tylko nowości, ale też zbiorcze listy kosmetyków w podziale na kategorie i sklepy. Bardzo lubimy za rzetelne informacje, ładne grafiki i zdjęcia.

Fot. @happyrabbit_vegan

@andrewskowron

Zdjęcia Andrew wykorzystywane są przez organizacje pro zwierzęce na całym świecie – w naszych publikacjach też się pojawiają. Na jego profilu znajdziecie fotografie ujawniające prawdę ukrywaną za murami ferm. To konto z pewnością nie należy do łatwych w odbiorze. Prace Andrew znalazły się wśród zdjęć 30 cenionych fotografów w albumie HIDDEN: Animals in the Anthropocene, dokumentującym bezlitosne wykorzystywanie zwierząt przez ludzi.

Fot. @andrewskowron

@weganskie.przepisy

Piękne zdjęcia opatrzone wegańskimi przepisami – czy potrzeba czegoś więcej? Naszym zdaniem to absolutne #mustfollow. Znajdziecie tam zarówno łatwiejsze, jak i bardziej skomplikowane przepisy. Nawet jeśli nie lubicie gotować, warto zerkać na zdjęcia, bo to prawdziwa uczta dla oka. Jedynym problemem może okazać się ślinka cieknąca na ekran smartfona.

Fot. @ weganskie.przepisy

@vegetitianpoland

Z tego konta dowiecie się wszystkiego na temat zdrowego weganizmu. Dietetycy dzielą się wiedzą i przepisami. Znajdziecie tam wskazówki pomocne we wprowadzeniu zdrowych nawyków do codziennej diety. Poczytacie m.in. o witaminie B12, stosowaniu diety roślinnej u dzieci i podejściu lekarzy do weganizmu. Całość opatrzona ładnymi zdjęciami i przejrzystymi grafikami.

Fot. @vegetitianpoland

@maplefarmsanctuary

Poznajcie Yodę, Pumpkin, Chewy’ego, Lily, Gnew, Astro i Pete’a. Maple Farm Sanctuary zapewnia wykorzystywanym, porzuconym i niechcianym zwierzętom gospodarskim dom na całe życie. Na ich instagramowym profilu znajdziecie zdjęcia i filmiki z codziennego życia na tej niezwykłej farmie. Ostrzegamy: grozi przedawkowaniem słodkości.

Fot. @maplefarmsanctuary

Przypominamy, że nas też możecie znaleźć na Insta, a na koniec do top 5 kont na Instagramie dorzucamy jeszcze hasztag #fetazniczego, pod którym kryją się pysznie wyglądające zdjęcia, a w opisach łatwe przepisy.