Przyszedł czas na kolejną edycję Tygodnia bez Futra. Rozpoczął się on  symbolicznie 25 listopada z okazji obchodzonego wówczas Światowego Dnia bez Futra i potrwa do 1 grudnia. W kilkunastu miastach w Polsce odbędą się z tej okazji wydarzenia o różnorodnej tematyce. Uczestnicząc w nich, możemy pomóc zwierzętom futerkowym.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na to, jak poważną kwestią jest cierpienie zwierząt futerkowych. Organizując wiele szeroko dostępnych wydarzeń, aktywiści Otwartych Klatek zachęcają mieszkańców miast do czynnego pokazania sprzeciwu wobec niehumanitarnego traktowania tych zwierząt. Wspólne uczestnictwo ma też symbolizować apel do polityków o stworzenie ustawy, która oznaczałaby koniec okrutnych ferm futrzarskich. Jak najlepiej spędzić tegoroczny Tydzień Bez Futra? Oto nasze propozycje!

Tydzień Bez Futra

Piwo dla zwierzaka

Akcja obejmuje wiele pubów, barów i klubokawiarni, między innymi we Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach czy (przez cały miesiąc!) w Toruniu. Idąc ze znajomymi na spotkanie, możesz wybrać lokal, którego część lub całość dochodów podczas Tygodnia bez Futra będą przekazane na szczytny cel. Według Animal Charity Evaluators darowizna na rzecz Otwartych Klatek w wysokości 1 zł może uratować nawet 14 zwierząt hodowlanych! Dzięki akcji w naprawdę niewymagający sposób możesz pomóc zwierzętom. Kto by pomyślał, że pomaganie jest takie proste!

Quizy tematyczne

Tydzień Bez Futra to doskonały czas, aby spędzić wieczór z przyjaciółmi – na przykład biorąc udział w benefitowych quizach. W tym roku pytania będą dotyczyły serialu „Friends” we Wrocławiu czy Lublinie oraz serii filmowej „Harry Potter” w Poznaniu. Całkowity przychód z wejściówek (10 zł za osobę) wesprze nas w walce o dobro zwierząt. Oczywiście zwycięskie drużyny mogą liczyć na wspaniałe nagrody. 

Gdzie potańczyć?

Z myślą o bardziej aktywnych  zorganizujemy imprezy muzyczne i taneczne. W Krakowie planujemy wieczór dla miłośników muzyki techno, house czy electro. Podczas tanecznych Nocy bez Futra w Łodzi i Wrocławiu można będzie wyszaleć się dla zwierząt przy muzyce najlepszych DJ’ów. Cena wejściówki to tylko 10 złotych – tak mało pieniędzy dla nas, tak wiele dobra dla zwierząt!

Tatuaże Zamiast Futra

Nasze kultowe wydarzenie powraca! W rolach głównych między innymi artyści z wrocławskiego studia Occultic Tattoo & Piercing czy katowickiego Mojry Tattoo. Od uroczych psich łapek po uśmiechnięte groszki i abstrakcyjne motywy – na pewno znajdziesz idealny wzór dla siebie. Ale spiesz się – zostały ostatnie wolne miejsca!

Co jeszcze będzie się działo?

Piwo, tatuaże, quizy i potańcówki to nie twoja bajka? Nic straconego – w ramach Tygodnia Bez Futra odbędzie się całe mnóstwo innych wydarzeń! Zapraszamy do udziału w happeningach, Tatuażach Zamiast Futra, spotkaniach i panelach dyskusyjnych dotyczących znaczenia walki o dobro zwierząt futerkowych. A może zainteresuje cię benefitowy trening jogi? Poniżej znajdziesz szczegółową listę wydarzeń z całej Polski. 

Tatuaże Zamiast Futra Green Rabbit Tatoo Tydzień Bez Futra

Jak wziąć udział w Tygodniu Bez Futra nie wychodząc z domu?

Z okazji Tygodnia Bez Futra nasze działania wspierają artyści i celebryci – na naszym Allegro Charytatywni pojawiło się kilka niesamowitych licytacji. Kalendarz z wyjątkowymi psimi portretami, koszulki z autografami czy niezwykła czaszka wyklejona setkami koralików. Kwoty uzyskane z licytacji przedmiotów zostaną w pełni przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia i  pozwolą Otwartym Klatkom na kontynuację walki o dobro zwierząt futerkowych w 2020 roku.

Tydzień Bez Futra 2019 – Plan wydarzeń

WROCŁAW:

23.11 – Noc bez Futra
23.11 – Tatuaże Zamiast Futra w Occultic Tattoo & Piercing
24.11 – Quiz „Przyjaciele” w AR–Barze
26.11 – Otwarte Biodra i Otwarte Klatki – Joga dla Zwierzaka 2
01.11 – Quiz „Harry Potter” w AR-Barze
22–29.11 – Kup Piwo Dla Zwierzaka we Wrocławiu
29.11  Mistrz i Małgorzata grają dla Otwartych Klatek – koncert charytatywny w pubie Mistrz i Małgorzata
KATOWICE:
25–29.11 – Antimon Studio pomaga zwierzętom – Makeup & Piercing
25.11 – 01.12 – Piwo dla zwierzaka na Górnym Śląsku
30.11 – Dzień Lisa w Savitri Yoga
01.12 – Tatuaże Zamiast Futra w Mojry Tattoo
GDAŃSK:
27.11 – Pokaz filmu „Klatki” połączony z akcją uliczną i wpisywaniem kartek do firm z prośbą o wycofanie sprzedaży żywych karpi
29.11 – Pub Quiz z wiedzy o „Friends”
29.11 – 01.12 – Kup piwo dla zwierzaka
ŁÓDŹ:
28.11 – Czwartek bez Futra w Pop’N’Art
29.11 – NOC BEZ FUTRA
WARSZAWA:
25.11 – Happening „Dzień bez Futra”
28.11 – Pub Quiz Friends
01.12 – Ruch dla Zwierząt – warsztaty Jogi i Hip Hopu
KRAKÓW:
30.11 – Bawże się dla zwierzaka | Anatomy Of Mashup, Studio W19 Kraków
01.12 – Zróbże dziarę dla zwierzaka | Tatuaże Zamiast Futra Kraków
POZNAŃ:
25–26.11 – Ciastko dla zwierzaka
28.11 – Open quiz z Harry’ego Pottera
LUBLIN:
25.11 – Stoisko informacyjne kampanii “Cena Futra” na Placu Litewskim o godzinie 12.50
RZESZÓW:
30.11 – Stoisko informacyjne kampanii “Cena Futra”
01.12 – Pub Quiz Friends
SZCZECIN:
29.11 – Tatuaże zamiast Futra w Stocznia Tattoo
BYDGOSZCZ:
27.11 – Pub Quiz Friends
TORUŃ:
01–31.12 – Piwo dla zwierzaka w Kafefajka