Za nami kolejne śledztwo ukazujące prawdziwy i okrutny świat, w którym zmuszone są żyć zwierzęta. Odwiedziliśmy miejsca, które na długo pozostaną w naszej pamięci i byliśmy świadkami cierpienia, na które nie zasługuje żadne zwierzę. Rzeźnie świń w Tajlandii – to prawdziwy koszmar, który możemy wspólnie zakończyć dzięki Twojemu wsparciu.

Śledztwo w Tajlandii

W listopadzie 2019 roku przeprowadziliśmy śledztwo, aby dowiedzieć się, jak wyglądają tajskie ubojnie świń. W Tajlandii istnieje prawo głoszące, że “zwierzęta powinny być zabijane bez cierpienia”. Postanowiliśmy sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości. Zdawaliśmy sobie sprawę, że od tego prawa jest bardzo wiele wyjątków – ubój zwierząt w celach konsumpcyjnych nie jest traktowany jako okrucieństwo. Prawo nie broni świń, ponieważ brakuje przepisów lub ustaw chroniących te istoty. Jednak nikt z nas nie spodziewał się, że zwierzęta przechodzą tam przez takie piekło.

rzeźnia w tajlandii
Fot. Bogna Wiltowska

Jak wygląda życie świń w Tajlandii?

Świnie trzymane są w hangarach, gdzie leżą na twardych, betonowych posadzkach. W oczekiwaniu na śmierć gryzą metalowe pręty, dzielące je od wolności lub leżą bez ruchu i nadziei. Przerażone i bite nie mają szans na ucieczkę, kiedy podczas transportu wyciągane są za pomocą metalowych haków, wbijających się im boleśnie w policzki. Bez uprzedniego ogłuszenia wbijany jest im nóż w okolice serca. Świnie wykrwawiają się powoli, niewyobrażalnie cierpiąc Ich ciała są wrzucane do basenu z wodą, gdzie wciąż walcząc o życie, pływają w swojej i innych zwierząt krwi. Umierają straszliwą śmiercią. Rocznie w Tajlandii ginie ich 18 milionów. Trudno pogodzić się z tym, że to, co widzieliśmy, działo się naprawdę.

Materiały ze śledztwa w ubojni świń w Tajlandii

Pomoc, jak i cierpienie, nie zna granic, a walka o prawa zwierząt nie może się ograniczać do jednego kraju czy kontynentu. Niestety, w wielu krajach działania na rzecz zwierząt są ograniczone ze względu na brak środków i wiedzy. Musimy to zmienić! Czy pomożesz zatrzymać to cierpienie? Potrzebujemy Twojej pomocy, aby to osiągnąć. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby zmienić świat dla zwierząt!

Dlaczego ta zbiórka jest ważna?

Potrzebujemy środków, aby wesprzeć tajskie organizacje, które walczą o ochronę zwierząt. Jesteśmy w stałym kontakcie z aktywistami z Tajlandii i Azji, pomagamy im w walce z okrucieństwem wobec zwierząt. Wspólnie prowadzimy śledztwa i ukazujemy prawdę o traktowaniu zwierząt hodowlanych. Dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i materiałami. Organizujemy szkolenia oraz międzynarodowe konferencje, dzięki którym aktywiści z całego świata mają możliwość wymiany własnych doświadczeń w budowaniu lepszego świata dla zwierząt. Zmiana jest możliwa, a wszystko zaczyna się od naszych decyzji. Dlatego zwierzęta Cię potrzebują – wesprzyj je i daj im prawo do godnego życia! 

rzeźnia świń
Fot. Andrew Skowron

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

To Ty możesz pomóc zwierzętom. Ty możesz zmienić dla nich świat. Ich los jest w Twoich rękach!  Wiemy, że pomoc i cierpienie nie znają pojęcia granic, państw czy kontynentów. Zwierzęta na całym świecie cierpią tak samo, pomóż im!

Przekaż darowiznę, aby powiedzieć głośne STOP okrucieństwu wobec zwierząt.