Niedawno przeprowadzaliśmy ankietę dotyczącą naszych działań na rzecz zwierząt. Już po raz czwarty poprosiliśmy Was o wyrażenie swojej opinii na temat Otwartych Klatek. W tym artykule opowiemy Wam więcej o wynikach ankiety.

Chcemy wiedzieć, jakie jest Wasze zdanie na temat naszych kampanii i planowanych akcji, dlatego co roku pytamy Was o zdanie i ocenę naszej pracy. Jako osoby, które nas wspierają i którym bliska jest nasza misja, jesteście dla nas ważnym głosem, którego chcemy słuchać.
Twoja opinia pomaga nam działać!
Pierwszy raz przeprowadziliśmy ankietę w 2017 roku. Od tego czasu udało nam się zrealizować wiele działań –  między innymi dzięki Waszym wskazówkom i sugestiom!

Z wynikami z poprzednich lat możecie zapoznać się tutaj:

Co wydarzyło się dzięki poprzednim ankietom?

Po co nam ankieta?

Jako osoby, które nas wspierają, tworzycie ważną część naszej społeczności. To dzięki Wam możemy realizować nasze działania i pomagać zwierzętom w skuteczny sposób. Dlatego chcemy wiedzieć, jakie macie zdanie na temat naszej komunikacji lub działań, co robimy dobrze, a co warto byłoby poprawić. Interesują nas Wasze opinie i pomysły!

Nasza ankieta jest dobrą przestrzenią, w której możecie wypowiedzieć się na temat Otwartych Klatek. Wciąż staramy się usprawniać naszą komunikację z Wami, jednak nie jesteśmy w stanie osobiście porozmawiać z każdym i każdą z Was, dlatego w ankiecie możemy wysłuchać wszystkich, którzy mają ochotę coś nam powiedzieć. Jest to dla nas bardzo cenne! 

Dzięki ankiecie możemy w prosty i szybki sposób:

 • dowiedzieć się, co naprawdę o nas myślicie,
 • zastanowić się, co możemy ulepszyć,
 • zainspirować się Waszymi pomysłami i uwagami,
 • dowiedzieć się, w jaki sposób najchętniej nas wspieracie – najwięcej z Was pomaga nam, przekazując 1% podatku (https://www.otwarteklatki.pl/1procent/), 
 • dowiedzieć się, jaka część z Was przekazuje nam darowizny (62 procent osób wypełniających ankietę przekazało nam kiedyś darowiznę) – (https://www.otwarteklatki.pl/przekaz-darowizne/), 
 • dowiedzieć się, czy macie w planach dołączenie do Klubu Otwartych Klatek (28% ankietowanych jest już w Klubie Otwartych Klatek, 53% osób nie będących w Klubie OK rozważało kiedyś dołączenie) – (https://www.otwarteklatki.pl/dzialaj/klub-ok), 
 • sprawdzić, jak oceniacie nasze plany, aby obrać odpowiedni kurs na kolejny rok!
uratowane lisy
lisy uratowane dzięki Waszemu wsparciu

Czego dowiedzieliśmy się w tym roku?

Analizując wyniki ankiety, dostrzegliśmy kilka rzeczy. Podobnie jak w poprzednich edycjach, naszą uwagę przykuły:

 • Liczba zgłoszeń. Dostaliśmy 2985 odpowiedzi! Cieszymy się, że coraz więcej osób decyduje się podzielić z nami swoimi przemyśleniami. Dziękujemy!
 • Bardzo mało „trolli”. Niski wynik zaskoczył nas już ostatnio, tym razem spodziewaliśmy się, że będzie ich nieco więcej – w związku z pracami w sejmie nad “piątką dla zwierząt”. Jednak obraźliwych i nic niewnoszących odpowiedzi było zaledwie kilkanaście. Ponownie postanowiliśmy uwzględnić ich odpowiedzi, gdy obliczaliśmy średnią.
 • Liczba pozytywnych ocen. Wasze oceny wciąż są bardzo pozytywne, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że z roku na rok, Wasze zdanie o Otwartych Klatkach będzie się tylko poprawiać.
 • Bardzo wyczerpujące odpowiedzi. W pytaniach otwartych udzieliliście szczegółowych odpowiedzi. Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy się dokładnie dowiedzieć, za co nas cenicie, a co wymaga poprawy. Jak co roku podsunęliście nam wiele ciekawych pomysłów. Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie każdej osobie, która postanowiła coś od siebie dodać. Wasze opinie są dla nas bardzo ważne!
 • Proporcje płci. Kobiety w dalszym ciągu stoją na froncie walki o prawa zwierząt – stanowiły aż 83% ankietowanych.

Plany na kolejny rok

Wasze odpowiedzi podpowiedziały nam, co powinniśmy poprawić oraz w którą stronę zmierzać. Dały nam sporo do myślenia i dzięki Wam możemy zdecydować o rozpoczęciu nowych działań.

W ankiecie zadaliśmy Wam dwa pytania dotyczące naszych propozycji akcji:

 1. W ramach kampanii Stop Fermom planujemy stworzyć wystawę: “Muzeum Hodowli Przemysłowej”. Czy uważasz, że to dobry pomysł?
 2. Czy powinniśmy tworzyć treści skierowane do osób wierzących?

Muzeum Hodowli Przemysłowej

Muzeum Hodowli Przemysłowej to pomysł, w którym ukażemy fermy przemysłowe jako relikty przeszłości. Chcemy, by muzeum przedstawiało problemy wpływu ferm na środowisko i zgodnie z myślą przyświecającą Koalicji Stop Fermom, pomagało ludziom zrozumieć, z jakimi problemami muszą mierzyć się mieszkańcy wsi w pobliżu ferm. 

91 procent osób wypowiedziało się w ankiecie pozytywnie na temat tego pomysłu. 

Treści skierowane do osób wierzących

Zależy nam, aby Polacy byli świadomi i wrażliwi na los zwierząt. Dlatego chcemy kierować nasz przekaz do wszystkich osób: z różnych grup, o różnych poglądach. Osoby wierzące stanowią w Polsce bardzo liczną grupę. Wierzymy, że tworząc treści skierowane do osób wierzących, możemy w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na los zwierząt.
Spytaliśmy Was o zdanie i 82 procent ankietowanych wypowiedziała się pozytywnie na ten temat.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w ankiecie – Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne. Cieszymy się, że razem z nami tworzycie świat lepszy dla zwierząt!