Kolejna wspaniała wiadomość dla kur i świadomych konsumentów!
Jaja pochodzenia klatkowego znikną ze sklepów BP i kawiarni Wild Bean Cafe do 2025 roku!

Wielki biznes to wielka odpowiedzialność

W 2017 roku BP znalazło się na 47. miejscu wśród największych firm Europy Środkowo-Wschodniej, a to oznacza, że każda decyzja koncernu ma ogromne znaczenie. Tym bardziej cieszy, gdy w oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:
„Nasza decyzja podyktowana jest względami etycznymi. Kury znoszące jaja oznaczone numerem „3” przetrzymywane są w ciasnych klatkach przez całe swoje życie, bez dostępu do wybiegu czy świeżego powietrza. Nie chcemy przyczyniać się do cierpienia kur niosek i zadbamy o stopniowe wycofywanie jaj klatkowych we wszystkich kawiarniach Wild Bean Cafe oraz sklepów na stacjach własnych BP.”

Chcesz wspomóc nasze działania w walce o lepszy los kur niosek?

Wejdź na stronę www.jakonetoznosza.pl i podpisz petycję.

Nie tylko zwierzęta

Pamiętacie gdy w 2016 roku w Wild Bean Cafe pojawiło się sojowe mleko? To było wydarzenie!
O wielu działaniach firmy nie jest głośno na co dzień, a przecież robienie dobrych rzeczy zawsze warto pochwalić. Na wsparcie firmy może liczyć Akcja „Pajacyk”, Akademia Przyszłości, Pola Nadziei i Szlachetna Paczka. BP inwestuje też w biopaliwa i działalność wiatrową, co będzie miało niebagatelny wpływ na środowisko naturalne w przyszłości.

Realia chowu klatkowego kur niosek

Chów klatkowy kur niosek to okrutna i przygnębiająca praktyka. Kury żyją w klatkach umieszczonych w ciemnych halach przesiąkniętych zapachem zwierzęcych wydzielin. Nie mają dostępu do świeżego powietrza i słońca. Wiele z kur umiera z wycieńczenia. Inne z powodu stresu wydziobują sobie wzajemnie pióra.

Światowy trend

Na szczęście coraz więcej sieci handlowych, restauracji i producentów żywności w Polsce i na całym świecie podejmuje decyzję o wycofaniu jaj pochodzących z chowu klatkowego. Swoje publiczne deklaracje w tej sprawie wydały już takie marki jak Grupa EurocashNestle, Kaufland, Żabka, Lidl, Starbucks, Grycan i wiele innych.