Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Z tej okazji chcemy podziękować wszystkim aktywistom i aktywistkom, którzy codziennie zmieniają świat dla zwierząt.

Kim są wolontariusze Otwartych Klatek?

W Otwartych klatkach działa ponad 300 osób – zdecydowana większość z nich jako wolontariusze i wolontariuszki. To setki osób, które poświęcają swój wolny czas na to, by nieść bezinteresowną pomoc.

To dzięki nim czytacie nasze posty, bierzecie udział w naszych wydarzeniach czy oglądacie nasze filmy. To dzięki nim kolejne firmy podejmują lepsze decyzje dla zwierząt. To te osoby podczas demonstracji przypominają o losie zwierząt, spędzają godziny na researchu, by wiedzieć więcej o problemie hodowli przemysłowej, czy zbierają środki na dalsze działania. Bez nich nie moglibyśmy działać tak skutecznie!

Dziękujemy w imieniu zwierząt

Zwierzęta nie są w stanie same podziękować, ale my możemy.

By podziękować wszystkim zaangażowanym w budowanie Otwartych Klatek, w tym roku zaplanowaliśmy coś wyjątkowego. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przez najbliższy tydzień w dużych miastach w Polsce będą wyświetlane spoty ze zdjęciami naszych aktywistek i aktywistów. To tylko mały procent ze wszystkich osób działających w naszej organizacji – symboliczna reprezentacja grupy wyjątkowych osób, tworzących Otwarte Klatki.

W imieniu zwierząt – dziękujemy!

fot. Andrew Skowron

Superbohaterowie zwierząt

Czym na co dzień zajmują się nasi aktywiści? Lista obszarów, w których działają jest bardzo długa – każdy u nas sam wybiera zadania, w których czuje się najlepiej. Poznajcie kilka twarzy stojących za Otwartymi Klatkami.

Agnieszka

Dzięki niej regularnie na blogu naszej kampanii RoślinnieJemy możecie czytać o roślinnych nowościach na półkach sklepów spożywczych czy w restauracjach.

Marta

Jako wolontariuszka w Otwartych Klatkach organizowała wydarzenia, pomagała przy działaniu naszego sklepu, a teraz działa w zespole rzeczniczym, którego celem jest współpraca z politykami w celu zmiany losu zwierząt.

Michał

Michała możecie znać z naszego kanału na YouTube. Występuje przed kamerą w filmach, montuje i nagrywa materiały video, a także działa w kampanii Jasna Strona Mocy.

Kasia

Koordynuje grupę lokalną w Gdańsku oraz dba o rozwój innych grup wolontariackich w całej Polsce. W razie potrzeby służy także wsparciem graficznym.

Weronika

Przez wiele lat pomagała rozwijać naszego bloga i koordynowała grupę lokalną w Katowicach. Od niedawna działa jako koordynatorka naszych kampanii dotyczących ryb.

Karolina

Jest twarzą naszego Tiktoka, gdzie nagrywa filmy i koordynuje działanie profilu. Organizowała także wiele wydarzeń lokalnych, z których dochód wspierał nasze działania.

Marcin

Przez wiele lat koordynował grupę lokalną w Szczecinie. Od jakiegoś czasu skupia się na działaniach w ramach Koalicji Stop Fermom Przemysłowym, gdzie wspiera mieszkańców sprzeciwiających się ekspansji ferm.

Ewa

Od lat wspiera działania kampanii promujących dietę roślinną swoją wiedzą z zakresu dietetyki. Jej teksty znajdziecie na blogu Roślinnego Wyzwania.

Wolontariat w Otwartych Klatkach

Jak widać, wolontariat może wyglądać na wiele sposobów. Te wszystkie osoby łączy jedno – chęć zmiany świata na wolny od cierpienia zwierząt.

Jeśli Tobie również los zwierząt leży na sercu, dołącz do nas!