Na mapie Poznania pojawia się coraz więcej miejsc oferujących wegańskie jedzenie. Cieszy to każdego, kto odżywia się roślinnie i wszystkich , którzy lubią nowe smaki. Sama jestem totalnie zakręcona na punkcie nowych roślinnych doznań smakowych i uwielbiam, kiedy w moim mieście coraz częściej mogę przepuścić zawartość portfela na jedzenie.

Wypas jest właśnie jednym z takich miejsc, do których wracam choćby na herbatę, bo nawet ona jest tak dobra, że po prostu trzeba się tam pojawić. I przyznaje bez bicia, że na początku byłam sceptyczna wobec Wypasu, bo widziałam tam tylko kaszę i kaszę 🙂 Jednak ostatnio, kiedy jadłam tam tortillę hiszpańską, zakochałam się wprost w tym miejscu.

wyp9a

Knajpka powstała w kwietniu tego roku, a już zyskała sobie rzeszę stałych bywalców. Oferuje 100% roślinne menu, na które składa się lunch i zupa dnia oraz lunch tygodnia. Codziennie aktualizują swój profil na facebooku, więc można zawsze sprawdzić co nowego dla Was przygotowano. Dania inspirowane są głównie kuchnią regionalną, ale nie brakuje też kuchni z całego świata. Ponadto ekipa serwuje ciasta i słynne na całe miasto desery z tapioki z mlekiem kokosowym i musem z mango. wyp2Poza tym można zaopatrzyć się w przygotowywane na miejscu wekowane w słoiki domowe konfitury, czatneje, słodko- kwaśne pikle, pasty do chleba, quiche i butelkowane napoje jak lemoniady czy mango lassi. No i obowiązkowa kawa od zapatystów i ogromny wybór herbat.

 wyp1wyp8

Posiłki serwowane w Wypasie przygotowywane są w miarę możliwości z lokalnych i sezonowych produktów i podawane na jadalnych talerzach wykonanych z otrębów. Ekipa gorąco namawia do przynoszenia własnych kubków i naczyń, aby zredukować ilość jednorazówek.

 wyp7wyp6

Lokal jest co prawda malutki, ale za to jego przytulne i oryginalne wnętrze zapada w pamięci. Pełno tam świeżości i ciepła zarazem. Dzielą go na pół z producentem tempehu Merapi.

Wypas świadczy także usługi cateringowe. Warto mieć to na uwadze, bo dostosowują menu na potrzeby każdego klienta, uwzględniając różne upodobania kulinarne czy alergie pokarmowe.

 wyp9

Trzeba tez nadmienić, że ekipa z Wypasu wspiera rożne organizacje zajmujące się prawami i ochroną zwierząt. Kilkukrotnie organizowali benefitowe eventy, z których dochód przeznaczali także na Otwarte Klatki.

Zatem jeżeli odwiedzacie Poznań, nie zapomnijcie o wpisaniu sobie do notesu ich adresu. Być w tym mieście i nie odwiedzić Wypasu to wstyd!:)

Wypas Vegan Lunch & Catering

ul. Jackowskiego 38

60-512 Poznań

otwarte pon-pt: 12.30- 19.00

Agata Wilkowska

06.10.2014