Jan Błachowicz, Joanna Jędrzejczyk, Damian Janikowski, Arkadiusz Wrzosek, Daniel Rutkowski, Laura Grzyb i Sebastian Rajewski. 

7 doświadczonych zawodników i zawodniczek sportów walki wchodzi do oktagonu, żeby zmierzyć się z materiałami z naszego śledztwa…

Cierpienie kur na fermach drobiu Woźniak

We wrześniu tego roku opublikowaliśmy materiał ze śledztwa u największego w Polsce i całej Unii Europejskiej producenta jajek – Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o. o. Kury umierające z głodu i pragnienia, pozbawione upierzenia, martwe zalegające w klatkach i umierające podczas znoszenia jaj. Na ponad 900 nagraniach udokumentowaliśmy cierpienie zwierząt na ogromną skalę.

Ferma, na której kury hoduje się w systemie klatkowym to miejsce, w którym tysiące ptaków żyje w okropnych warunkach, zamknięte w ciasnych klatkach przez całe swoje życie. Eksploatowane poza granice wytrzymałości są traktowane jak produkcyjne maszyny.

Śledztwo pokazało okropne realia życia kur niosek w chowie klatkowym oraz mnóstwo nieprawidłowości skutkujących cierpieniem zwierząt. Materiały wywołały ogromne emocje i fale oburzenia. Chcieliśmy dotrzeć z tymi materiałami do jak największej liczby osób. Postanowiliśmy przedstawić je czołowym, polskim zawodnikom i zawodniczkom sportów walki. Stąd wziął się pomysł na spot – oktagon czyli “klatka” i konfrontacja z rzeczywistością milionów zwierząt, dla których metalowa klatka to całe życie. Jaki był tego rezultat?

Silne emocje zawodników i zawodniczek sportów walki, MMA, w konfrontacji z materiałem

Niedowierzanie, złość, niezgoda, smutek, poczucie bezsilności – to tylko kilka z bardzo mocnych emocji, które wywołał materiał ze śledztwa. To pokazuje, że dobrostan zwierząt jest sprawą każdego, niezależnie od tego czym się zajmuje.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za dobro zwierząt, które nie mogą same zawalczyć o swój los. Nasz spot jest dowodem na to, że wszyscy możemy stanąć do tej walki razem i zmieniać świat na lepsze. Zjednoczeni w obronie zwierząt i ich praw, jesteśmy w stanie osiągnąć dużo więcej!

Podpisz petycję, dołącz do tej walki i trzymaj gardę w obronie zwierząt!