Czy byłeś / byłaś jedną z osób, które utworzyły zbiórkę na naszym profilu? Nie? Możesz to w każdej chwili nadgonić, jeśli leży Ci na sercu los zwierząt. To bardzo proste! Jeżeli jednak masz inne priorytety, szanujemy to.


Ze swojej strony mogę zapewnić, że to jeden z najszybszych i najlepszych sposobów pomocy zwierzętom. Dziękujemy wszystkim, którzy taką zbiórkę utworzyli.

Dlaczego zbiórki są ważne?

Pisaliśmy już o tym w poście: Pomagaj zwierzętom tworząc zbiórki na Facebookutam możesz dowiedzieć się więcej. Zobaczysz tam także, jak krok po kroku zaplanować urodzinową zbiórkę na Facebooku.
Dla nas to przede wszystkim wyraz poparcia naszych działań – każdego dnia kolejna osoba przyczynia się do zmiany losu zwierząt.
Zbiórki na facebooku
Taka osoba staje się naszym wirtualnym fundraiserem i głosem zwierząt. W ten szybki i prosty sposób możesz zaangażować sporą ilość ludzi w pomaganie, a przede wszystkim edukujesz ich. Bo tak naprawdę to dzięki tym zbiórkom wielu ludzi dowiaduje się o istnieniu Otwartych Klatek, a – co ważniejsze – o potrzebie pomocy zwierzętom hodowlanym.

Jesteś wyjątkową osobą

Chcielibyśmy podziękować każdemu z was z osobna, jednak fizycznie jest to dla nas mało możliwe. Nie znaczy jednak, że nie doceniamy waszych działań. Pamiętamy każdą osobę, która utworzyła zbiórkę na Facebooku. Postanowiliśmy choć symbolicznie podziękować wam za to, co robicie, publikując takie grafiki.
Zbiórki na facebooku
Nie uda nam się jednak wymienić was wszystkich; niektórzy wolą pozostać anonimowi. Możecie jednak mieć pewność, że to DZIĘKUJEMY jest kierowane do każdego / każdej z was.
Jesteście częścią tej organizacji, pomagacie nam ją budować, nie tylko w Polsce. Dzięki waszym działaniom możemy rozwijać nasze oddziały tam, gdzie prawa zwierząt nie istnieją. Pisaliśmy o tym we wpisie: Zaczynamy działać dla zwierząt na Ukrainie!

Każdy może stworzyć zbiórkę

Ostatnio zrobiła to nasza wolontariuszka Basia. Ta zbiórka jest dla nas wszystkich bardzo ważna i symboliczna, bo to Basia brała udział w ratowaniu naszych lisów Jasia i Małgosi. To ona przezwyciężyła strach i uratowała lisie rodzeństwo.
Zbiórki na facebooku
Zachęcamy do wsparcia zbiórki Basi, gdyby nie ona, tych maluchów nie byłoby dziś z nami.

Zbiórka znajduje się tu: https://www.facebook.com/donate/1697953196964977/1917570748273435/

Basia założyła wysoki cel, ale my wierzymy, że uda nam się go zrealizować, każdy z nas postanowił dołożyć cegiełkę dla Basi, bo wiemy, że to pomoże kolejnym zwierzętom. Nasze lisie rodzeństwo żyje w spokoju, zobaczcie sami ich krótką historię i pierwsze kroki na wolności.

Dlaczego warto wspierać Otwarte Klatki?

Otwarte Klatki zostały poddane ocenie przez Animals Charity Evaluators. Organizację, która zajmuje się prześwietlaniem i oceną skuteczności organizacji pomagających zwierzętom. Przeprowadzili oni badania dotyczące między innymi skuteczności przekazywanych funduszy. Zbadali, gdzie leży największy problem związany z zabijaniem i cierpieniem zwierząt.
 Z tej analizy wiemy, że na każdego psa czy kota, który umierał w schronisku, około 3400 zwierząt jest zamykanych i zabijanych na fermach. Mimo że ponad 99,6% zwierząt cierpi na fermach przemysłowych, tylko 0,8% darowizn w społeczeństwie jest przekazywanych na pomoc bezpośrednio dla nich.
Nasza organizacja skupia się głównie na pomocy zwierzętom hodowlanym i, co za tym idzie, wszelkie darowizny przekazywane przez was są wykorzystywane najefektywniej, bo właśnie tam, gdzie cierpienie zwierząt jest największe, i tam, gdzie możemy jeszcze bardzo dużo zmienić.
Więcej na ten temat przeczytacie w poście: Animal Charity Evaluators: Otwarte Klatki otrzymują tytuł „Standout Charity”!

Chcesz widzieć świat wolny od cierpienia?

Wiemy, że zmiany zachodzą powoli, że nie zawsze widać nasze starania. Wiemy również, że każdą zmianę należy zacząć od siebie. Postępując w ten sposób, tworzymy społeczność ludzi, którzy są początkiem tej zmiany.
Lokalnie może wydawać się to garstka, gdy jednak spojrzymy na ten fakt globalnie, okazuje się, że jest cała masa ludzi, którzy mogą wywrzeć realny wpływ na to, jak wygląda dziś świat i życie zwierząt.
Zbiórki na facebooku
W imieniu naszej organizacji chciałabym podziękować wam wszystkim, każdemu z osobna, bo to wy tworzycie tę społeczność. Razem możemy stworzyć świat lepszy dla przyszłych pokoleń ludzi i zwierząt.
Dziś, w czasach konsumpcji, szybkiego życia, stresów i ciężkiej pracy to wy zauważacie krzywdę zwierząt, to wy mimo wszystko znajdujecie czas na czynienie dobra.To dzięki wam możliwy jest świat wolny od cierpienia.
Dziękujemy Wam.