Na naszym facebookowym profilu pisaliśmy już o śledztwie, jakie Animal Equality przeprowadziło w Chinach. Aktywiści i aktywistki tej organizacji sprawdzali warunki panujące w miejscach, w większości nielegalnych, hodujących psy i koty. Niedawno organizacja ogłosiła zwycięstwo i kolejny krok w stronę zakończenie tego procederu.

sledztwo AEMateriały przygotowane przez Animal Equality we współpracy z Last Chance for Animals posłużyły chińskim grupom działającym na rzecz zwierząt w celu ukazania problemu nielegalnych hodowli psów i kotów na mięso oraz na futra. Dzięki tym działaniom chińskie władze zamknęły 33 hodowle, do których na ogół trafiały zwierzęta porwane ich właścicielom. W czasie akcji policjanci uratowali około 600 psów. Oprócz hodowli zamknięto także jedną rzeźnię. Znaleziono w niej ponad 100 psów, które czekały na śmierć. Ich mięso miało trafić do lokalnych restauracji. Zwierzęta były w bardzo złym stanie, odwodnione, poranione, niektóre już nie żyły.

Hodowla, handel oraz zabijanie psów i kotów są jeszcze w Chinach legalne. Argumenty, dzięki którym udało się zamknąć te miejsca dotyczyły aspektu zdrowotnego oraz bezpieczeństwa żywności, jako że właściciele owych hodowli nie posiadali żadnych certyfikatów potwierdzających szczepienie zwierząt.

Dopóki Chiny nie wprowadzą zakazu handlu psim i kocim mięsem, trzeba będzie nadal posługiwać się taką argumentacją. Mamy jednak nadzieję, że chińskim organizacjom praw zwierząt uda się doprowadzić do zakazu.

Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia ze śledztwa.

Asia

01.11.2013