Przekaż darowiznę

Piekarnie Lubaszka wycofują jajka “trójki”

Sieć piekarni Lubaszka podjęła decyzję o wycofaniu jaj z chowu klatkowego z procesu produkcji swoich wyrobów. To pierwsza taka decyzja wśród polskich piekarni.

Galeria Wypieków Lubaszka, znana już z szerokiej gamy produktów roślinnych, które na stałe zagościły w ofercie piekarnii, po raz kolejny pokazała, czym jest prowadzenie odpowiedzialnego biznesu.

Wysokiej jakości surowce na pierwszym miejscu

Firma zadeklarowała rezygnację z używania jaj pochodzących z chowu klatkowego, mając na uwadze dobrostan zwierząt, oraz pozyskiwanie wysokiej jakości surowców ze zrównoważonych źródeł. Proces rezygnacji z jaj „trójek” będzie stopniowy i w pierwszej kolejności obejmie produkty śniadaniowe, które zostaną wycofane do 2021 roku,  a następnie wyroby cukiernicze (do 2025 roku).

Przeczytaj także: Etno Cafe bez jajek z chowu klatkowego

 Decyzja firmy Lubaszka potwierdza, że wycofywanie jaj pochodzących z najbardziej okrutnej metody hodowli – chowu klatkowego, jest utrzymującym się trendem na polskim rynku.

Coraz więcej firm decyduje się na podjęcie działań mających na celu ograniczenie cierpienia kur poprzez rezygnację z “trójek”. Podobne decyzje ogłosiło już blisko 40 firm w Polsce, w tym największe sieci handlowe i restauracyjne.

Organizacje walczące o poprawę dobrostanu zwierząt

Rezygnując z jaj oznaczonych numerem “3”,  firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy stanowczo sprzeciwiają się okrutnym praktykom, takim jak przetrzymywanie zwierząt w ciasnych klatkach bez dostępu do świeżego powietrza.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter, aby wiedzieć więcej

Przedsiębiorcy chcą również zapewnić konsumentom jak najlepszą jakość produktów. Ich decyzje są często wynikiem starań organizacji, działających na rzecz zwierząt hodowlanych, w tym Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Fundacji Alberta Schwietzera.

Jeżeli Ty też uważasz, że kury zasługują na lepszy los – pomóż nam działać! Wejdź na stronę www.jakonetoznosza.pl i podpisz petycję!

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.