17 grudnia 2019

200+ dla zwierząt – świąteczna zbiórka Stowarzyszenia Otwarte Klatki

Dokładnie do końca roku potrwa akcja Stowarzyszenia Otwarte Klatki „200 dla zwierząt, pomagaj ze zwiększoną siłą”. Anonimowy darczyńca przekazuje w tym czasie 200 zł za każdą osobę, która zdecyduje się wpłacać minimum 20 zł jako comiesięczne wsparcie dla organizacji. Darowizny przeznaczone zostaną na dalszą walkę o wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra.

Do tej pory ponad 440 osób włączyło się w akcję i dołączyło do grona stałych darczyńców Otwartych Klatek. Pozwoliło to zebrać prawie 87,5 tys. złotych.

– Jesteśmy wdzięczni każdej osobie, która okazała serce dla zwierząt i postanowiła wesprzeć naszą działalność akurat teraz. To niepowtarzalna okazja, żeby aż dziesięciokrotnie zwiększyć skutek, jaki przyniesie darowizna na naszą organizację – mówi Ola Knotz ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Na początku miesiąca zostaliśmy wybrani jedną z czterech najefektywniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie – nasi darczyńcy mogą więc mieć pewność, że ich wsparcie przyniesie ogromną zmianę dla zwierząt – dodaje.

Otwarte Klatki to stowarzyszenie, którego celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Według tegorocznej ewaluacji Animal Charity Evaluators – podmiotu zajmującego się oceną skuteczności działań organizacji prozwierzęcych – stowarzyszenie plasuje się w pierwszej czwórce najefektywniejszych organizacji na świecie. To pierwszy raz w historii, kiedy to wyróżnienie przyznano organizacji wywodzącej się z Polski.

We wrześniu 2019 Otwarte Klatki przeprowadziły dwie interwencje na fermie futrzarskiej w Goliszewie, w wyniku których udało się uratować ponad 10 zwierząt, w tym śnieżnobiałego lisa polarnego Maćka. W listopadzie 2019 aktywiści zorganizowali antyfutrzarski happening pod sejmem oraz kampanię billboardową pokazującą kulisy przemysłu futrzarskiego. W akcji wzięły udział gwiazdy: Maja Ostaszewska, Magdalena Różyczka i Tamara Gonzalez Perei, znana również jako Macademian Girl.

– Od początku naszego istnienia dążymy do wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra. Mamy nadzieję, że ta kadencja Parlamentu będzie pod tym względem przełomowa – poparcie społeczne dla zakazu osiągnęło rekordowy poziom 73%, a branża znajduje się w ogromnym kryzysie. To właśnie teraz musimy zmobilizować wszystkie siły – wierzymy,  że każdy kto wesprze nas w tym miesiącu, już niedługo będzie mógł cieszyć się z udziału w dziejących się w Polsce historycznych zmian dla zwierząt – podsumowuje Ola Knotz.

Więcej informacji o akcji znaleźć można na stronie www.200dlazwierzat.pl.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120