O Stowarzyszeniu Otwarte Klatki

Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 roku po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Działamy na terenie całej Polski, nasze grupy lokalne funkcjonują w 15 miastach: Opole, Bydgoszcz, Częstochowa, Białystok, Toruń, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Poza działalnością ogólnopolską, Otwarte Klatki mają również zagraniczne oddziały na Litwie, Ukrainie, Białorusi, w Estonii i Wielkiej Brytanii. W 2018 roku Otwarte Klatki stały się częścią międzynarodowej organizacji Anima International, która już w 2019 roku została wyróżniona tytułem Top Charity przez Animal Charity Evaluators, będąc tym samym w czołówce najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzą: Paweł Rawicki (prezes), Ilona Rabizo (wiceprezeska), Marta Cendrowicz (wiceprezeska), Bogna Wiltowska (Dyrektorka ds. Śledztw i Interwencji) i Jakub Stencel (Dyrektor ds. Rozwoju).

Otwarte Klatki prowadzą kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą?, Frankenkurczak, Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym. Organizacja walczy także o zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce w ramach kampanii Cena Futra, dąży do powołania Rzecznika Ochrony Zwierząt oraz do zakazu długodystansowych transportów zwierząt. Otwarte Klatki promują również dietę roślinną i ograniczanie konsumpcji produktów odzwierzęcych w kampaniach RoślinnieJemy oraz Jasna Strona Mocy.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120