O Stowarzyszeniu Otwarte Klatki

Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 roku, aby zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

W 2018 roku Otwarte Klatki stały się częścią międzynarodowej organizacji Anima International, która już w 2019 roku została wyróżniona tytułem Top Charity przez Animal Charity Evaluators, będąc tym samym w czołówce najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie. Poza Polską Anima International ma swoje oddziały w Danii, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Francji, Norwegii i Bułgarii. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzą: Paweł Rawicki (prezes, Dyrektor Kampanii), Ilona Rabizo (wiceprezeska, Dyrektorka ds. Rzecznictwa Politycznego), Bogna Wiltowska (wiceprezeska, Dyrektorka ds. Śledztw i Interwencji), Jakub Stencel (Dyrektor ds. Rozwoju) oraz Magdalena Łapińska (Dyrektorka ds. Rozwoju i Komunikacji).

Otwarte Klatki prowadzą kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą?, Frankenkurczak, Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym. Organizacja walczy także o zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce w ramach kampanii Cena Futra oraz dąży do powołania Rzecznika Ochrony Zwierząt. Otwarte Klatki promują również dietę roślinną i ograniczanie konsumpcji produktów odzwierzęcych w kampanii RoślinnieJemy.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań