11 września 2019

Aktywiści zapraszają Deni Cler Milano do odwiedzin lisów uratowanych z ferm

Wczoraj pod biurem Deni Cler Milano w Warszawie odbył się protest zorganizowany przez warszawski oddział Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Aktywiści domagają się wycofania futer zwierzęcych z kolekcji marki. Zaprosili zarząd Deni Cler Milano do odwiedzenia uratowanych z ferm futerkowych lisów, przebywających w Starym Zoo w Poznaniu.

Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano. Poza Warszawą protesty odbyły się także w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Rzeszowie, Lublinie, Gdańsku i Szczecinie.

– Wręczyliśmy przedstawicielowi firmy zaproszenie do odwiedzin Cyryla i Ferdynanda, lisów uratowanych z ferm, a także materiały informacyjne o hodowli zwierząt na futra. Otrzymaliśmy krótki komunikat, że na chwilę obecną marka nie chce podejmować z nami rozmów – komentuje Marta Jarosiewicz, koordynatorka kampanii biznesowych ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Firma działa na rynku od 46 lat i posiada sieć sprzedaży z 33 salonami w całej Polsce. Czy ugnie się pod naciskiem aktywistów? Do tej pory dedykowaną akcji petycję podpisało już ponad 5 tysięcy osób.

Nie byłby to pierwszy przypadek podjęcia przez markę modową tego rodzaju decyzji w wyniku silnych nacisków ze strony obrońców zwierząt – kilka miesięcy temu, po długich protestach ekologów, z futer zrezygnowała PRADA. W sumie na taki krok zdecydowało się już ponad 1000 marek modowych zrzeszonych w programie Fur Free Retailer, m.in. Armani, Gucci, Versace, Burberry, Chanel i Michael Kors.

Aktywiści z organizacji Otwarte Klatki czekają na decyzję firmy i zapowiadają, że to nie koniec kampanii: Liczymy, że Deni Cler Milano zrezygnuje z używania futer naturalnych w przyszłych kolekcjach. Jeśli zarząd firmy nie ma zamiaru odwiedzić uratowanych lisów, to powinien zobaczyć te zamknięte w klatkach – podsumowuje Jarosiewicz.

Dodatkowe materiały:

Petycja do Deni Cler Milano: https://www.otwarteklatki.pl/denicler/

Zdjęcia z protestu: https://drive.google.com/open?id=1nMTpVEfL3MFt8yoVqMZ3dAth7ZmlCwX7

Film z protestu: https://drive.google.com/file/d/1Y9fDVgHsXGQQaLPgijIaDF6MmlgGAtj0/view?usp=sharing

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest 

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120