25 lipca 2023

Bartosz Bielenia apeluje do Roberta Lewandowskiego – chodzi o wsparcie zwierząt trzymanych w klatkach

Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało na swoim Instagramie krótki film, w którym aktor Bartosz Bielenia zachęca Roberta Lewandowskiego do podpisania i udostępnienia petycji do Ministra Rolnictwa – chodzi o poparcie unijnego zakazu hodowli zwierząt w klatkach. Czy Lewy dołączy do ponad 230 tysięcy Polek i Polaków, którzy już podpisali petycję?

>>> LINK DO FILMU <<<

Akcja jest częścią kampanii JEDNYM GŁOSEM, w ramach której Otwarte Klatki zbierają podpisy pod petycją skierowaną do Ministra Rolnictwa w sprawie poparcia przez Polskę unijnego zakazu chowu i hodowli zwierząt w klatkach. Podpisy są zbierane wspólnie z Compassion In World Farming Polska. Kampanię wsparło do tej pory wiele znanych nazwisk – w poruszającym spocie Otwartych Klatek wzięli udział Agnieszka Woźniak-Starak, Anna Dereszowska, Lara Gessler, Tomasz Raczek, Rafał Maślak, Zuza Kołodziejczyk i Bartosz Bielenia.

>>> LINK DO SPOTU <<<

Powstał również drugi spot, opublikowany w Dzień Matki, w którym kolejne gwiazdy – Zosia Zborowska-Wrona, Joanna Opozda, Katarzyna Sokołowska, Edyta Pazura, Maria Winiarska i Monika Mrozowska – stanęły w obronie zwierząt trzymanych w klatkach.

Teraz Bartosz Bielenia i Otwarte Klatki apelują do ulubieńca Polaków i jednego z najlepszych sportowców na świecie – Roberta Lewandowskiego o poparcie inicjatywy.

Zaangażowanie znanych osób, które mają ogromne zasięgi w mediach społecznościowych, jest wartościowe we wszystkich kampaniach społecznych, a w tych dotyczących zwierząt hodowlanych jest szczególnie ważne, bo to wciąż mało popularny temat na tle innych inicjatyw. Liczymy, że Robert, któremu w Otwartych Klatkach na co dzień kibicujemy, podpisze petycję i okaże wsparcie dla inicjatywy, zachęcając do tego kolejne osoby – mówi Weronika Pochylska, Menadżerka ds. Public Relations w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Według badania Biostatu z czerwca br. aż 75,1% ankietowanych uważa, że trzymanie zwierząt hodowlanych w klatkach powinno być zakazane. Dodatkowo 70,3% respondentów uważa, że polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi powinno poprzeć unijny zakaz trzymania zwierząt hodowlanych w klatkach.

Każdego roku w Polsce około 42 miliony zwierząt trzymanych jest w klatkach lub kojcach indywidualnych – są to kury nioski, cielęta, maciory, króliki i przepiórki. W UE to około 300 milionów zwierząt rocznie. Liczne opracowania naukowe, w tym najnowsze rekomendacje Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), jasno stwierdzają, że klatki nie są w stanie zapewnić zwierzętom odpowiedniego dobrostanu i uniemożliwiają im realizowanie swoich podstawowych potrzeb.

Nie ma wątpliwości, że Polacy są empatycznym i wrażliwym na krzywdę zwierząt narodem. Będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli Robert Lewandowski dołączy do akcji i wspólnie, jednym głosem, staniemy w obronie 300 milionów zwierząt trzymanych każdego roku w klatkach w Unii Europejskiej – podsumowuje Pochylska.

Petycję można podpisać na stronie: www.jednym-glosem.pl

Link do filmu: https://www.instagram.com/reel/CvFr3iuL8MX/

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

 

 

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120