10 maja 2019

Będą golić brody dla zwierząt. Benefit „Dobre Cięcie” już w niedzielę w Gdańsku

W najbliższą niedzielę 12 maja w Barber Shop Gdańsk oraz czwartek 16 maja w SZTORM Barber Shop odbędzie się akcja benefitowa „Dobre Cięcie” wspierająca Stowarzyszenie Otwarte Klatki. W trakcie benefitu będzie można skorzystać z usług barberskich.

Na czym polega akcja Dobre Cięcie? Wybrane salony organizują usługi takie jak: strzyżenie, golenie czy pielęgnacja, z których całościowy lub częściowy dochód przeznaczają na wsparcie kampanii Otwartych Klatek – Cena futra mającej na celu wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

 

Otwarte Klatki apelują o natychmiastowe wznowienie prac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Według sondażu zrealizowanego w październiku 2018 r. przez SW Research na zlecenie serwisu rp.pl aż 56% Polaków popiera całkowity zakaz hodowli zwierząt na futra. Przez pewien czas wydawało się, że przepis taki zostanie wprowadzony w życie jeszcze w trakcie trwania kadencji obecnego rządu.

 

W listopadzie 2017 r. do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa polityków PiS. Ostatecznie rząd wycofał się z swoich planów, skreślając postanowienie dotyczące futer z projektu nowelizacji. Obrońcy zwierząt nie rezygnują jednak z walki o los zwierząt futerkowych.

Wszystkich Panów zachęcamy do wizyty  w salonach barberskich w Barber Shop Gdańsk oraz SZTORM Barber Shop. Rezerwacje można składać telefonicznie.

513 485 844- Barber Shop Gdańsk
513 619 683- SZTORM Barber Shop

 

Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć również na fanpage’u organizacji Otwarte Klatki oraz na stronie Trójmiejskiego wydarzenia na Facebooku.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120