17 stycznia 2019

Chicco przystępuje do programu Sklepy Wolne Od Futer

CHICCO, marka oferująca pełną gamę produktów dla dzieci obejmującą również ubranka, już od dłuższego czasu nie wykorzystuje futer zwierzęcych. Jednak teraz firma wykonała kolejny krok w kierunku etycznej mody i podpisała formalne zobowiązanie dotyczące nieużywania prawdziwych futer. Przyjęty dokument jest wynikiem rozmów z Fur Free Alliance oraz LAV (włoską organizacją działającą na rzecz praw zwierząt).

CHICCO, które od zawsze przywiązuje dużą wagę do materiałów stosowanych przy produkcji odzieży dla dzieci w wieku od 0 do 8 lat, potwierdza tym samym swoje zaangażowanie w promowanie zrównoważonej mody poprzez przestrzeganie standardów programu Fur Free Retailer/ Sklepy Wolne Od Futer (www.furfreeretailer.com) i Animal Free Fashion (www.animalfree.info). Podpisane zobowiązanie jest równocześnie oficjalnym potwierdzeniem przyjętej przez markę polityki fur-free.

Przystąpienie do programu Sklepy Wolne Od Futer jest wyrazem odpowiedzialności marki CHICCO za promowanie poszanowania dobrostanu i ochrony zwierząt w zgodzie z własną misją.

Niezmiernie cieszymy się z decyzji CHICCO o przystąpieniu do programu – mówi Aleksandra Majchrzak, koordynatorka programu Sklepy Wolne Od Futer ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki –  Dzięki standardom wyznaczanym przez marki takie CHICCO, które trafiają do najmłodszych, jutro bez futra będzie coraz bardziej realne dla przyszłych pokoleń –  dodaje.

Program Sklepy Wolne Od Futer (ang. Fur Free Retailer) jest obecnie prowadzony w ponad 25 krajach na całym świecie. Jego celem jest namawianie firm odzieżowych do rezygnacji z futer, a jednocześnie zapewnienie konsumentom rzetelnej informacji na temat polityki poszczególnych marek w tej kwestii. Program promuje wycofywanie ze sklepów odzieży i dodatków z naturalnymi futrami, zaś klientom pozwala podejmować świadome i etyczne decyzje zakupowe.

Na ten moment do programu przystąpiło ponad 950 marek i projektantów z całego świata. Koordynatorem inicjatywy jest koalicja Fur Free Alliance zrzeszająca organizacje zajmujące się ochroną i prawami zwierząt. W Polsce od 2013 r. program prowadzi Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Więcej na temat marki Chicco: https://www.chicco.pl/

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120