19 lutego 2020

Ci sportowcy osiągają mistrzostwo na diecie roślinnej: nowy sezon kampanii Jasna Strona Mocy

Wystartował drugi sezon kampanii społecznej Jasna Strona Mocy, której celem jest promocja diety roślinnej wśród sportowców. Twórcy zrealizowali cykl wysokiej jakości filmów, których gośćmi są ambasadorzy i ambasadorki kampanii – są wśród nich utytułowani zawodnicy najbardziej wymagających dyscyplin, takich jak kulturystyka czy street lifting.

Dieta roślinna cieszy się coraz większą popularnością wśród sportowców. W zeszłym roku furorę zrobił film dokumentalny The Game Changers, przedstawiający korzyści płynące z uprawiania sportu na diecie bezmięsnej. Teraz twórcy kampanii Jasna Strona Mocy przy współpracy z ambasadorami i ambasadorkami projektu zachęcają do zapoznania się z zasadami diety fair play, pokazując, że osiąganie mistrzostwa i budowanie mięśni na diecie pozbawionej mięsa i produktów odzwierzęcych jest możliwe.

Cykl filmów przedstawia sylwetki uznanych polskich sportowców uprawiających sporty siłowe. Jednym z ambasadorów jest Wojciech Enyama, kulturysta i wegetarianin, który przyznaje, że kiedy zaczynał swoją karierę sportową „scena kulturystyczna była zupełnie inna, wszyscy jedli mięso”. Anna Kozłowska, koordynatorka kampanii Jasna Strona Mocy, przekonuje że popularność diet wegańskiej i wegetariańskiej w środowisku sportowym rośnie.

Coraz więcej osób aktywnych fizycznie eksperymentuje z dietą bezmięsną. Wiele z nich uprawia wymagające sporty i osiąga sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym – mówi Anna Kozłowska – Nasi ambasadorzy i ambasadorki są doskonałym przykładem na to, że dieta roślinna nie stanowi ku temu przeszkody, co będzie można zobaczyć w kolejnych odcinkach naszej serii filmów – dodaje.

Dietą roślinną interesują się także sportowcy ze świata piłki nożnej czy siatkówki – w zeszłym roku Robert Lewandowski ogłosił, że rezygnuje z mięsa w celu poprawy swoich wyników, a Andrzej Wrona zdecydował się dać szansę diecie wegańskiej po obejrzeniu The Game Changers, o czym poinformował na swoim Instagramie.

Już ponad 3 miliony Polaków to wegetarianie lub weganie, coraz częściej dostrzegamy korzyści zdrowotne płynące z diety roślinnej – mówi Anna Kozłowska – Korzyści te zauważają również sportowcy, dlatego coraz więcej z nich wybiera dietę bezmięsną – dodaje.

Twórcy kampanii Jasna Strona Mocy, oprócz serii filmów z ambasadorami, opracowali także obszerny e-book zawierający porady dietetyczne i treningowe przygotowane przy udziale znanych szkoleniowców, dietetyków sportowych i zawodników na co dzień stosujących diety roślinne. Można go pobrać bezpłatnie ze strony: www.jasnastronamocy.pl.

Trailer cyklu dokumentów jest dostępny pod tym linkiem, a pierwszy odcinek zostanie opublikowany już w czwartek. Pojawi się w nim m.in. znany ze wspomnianego filmu The Game Changers strongman Patrik Baboumian.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120