22 czerwca 2021

Co mają wspólnego młode pokolenie skejterów i dieta wegańska? [WIDEO]

Ostatni rok zmusił nas do większej kreatywności w kwestii spędzania czasu aktywnie, a do tego – bezpiecznie. Tak właśnie rozpoczął się „największy boom na deskorolkę w historii”, o którym opowiada skejter z ponad 20-letnim doświadczeniem, Piotr Dabov, w najnowszej produkcji Jasnej Strony Mocy.

Skateboarding, z przejść podziemnych i stylu życia dla młodych buntowników, przeszedł do mainstreamu i stał się dyscypliną sportową, która nie tylko oficjalnie została jedną z dyscyplin olimpijskich, ale też przyciąga różne osoby – chłopaków, dziewczyny, osoby po trzydziestce, które chcą spróbować w życiu czegoś nowego.

Piotr Dabov to skejter związany z polską sceną deskorolkową od samego początku. W najnowszym filmie Jasnej Strony Mocy opowiada o historii skateboardingu w Polsce i pokazuje od kuchni, jak trenuje młode pokolenie, które zakochało się w deskorolce – symbolu wolności i buntu – zwłaszcza w ostatnim roku, kiedy zaczęła się pandemia.

Aby osiągać lepsze rezultaty i móc szybciej opanować trudniejsze tricki, uczniowie i uczennice Dabova są przez niego zachęcani do prowadzenia zdrowego stylu życia na różnych płaszczyznach. Na obozach, które organizuje, skejterzy i skejterki mają m.in. zajęcia z jogi, aby zwiększać świadomość swojego ciała, a wszystkie posiłki są wegańskie. Jak mówi Dabov: „Trzeba pokazać, co jest zdrowe, co daje siłę – i my to robimy”.

Współpraca z Piotrkiem to była ogromna przyjemność, czuć od niego bijącą pasję do deskorolki i pozytywną energię, którą zaraża każdego – mówi Ania Kozłowska z kampanii Jasna Strona Mocy – Obserwowanie zmian w skateboardingu jest fascynujące, bo to chyba jedyny sport, który z podziemi przeszedł do rangi dyscypliny olimpijskiej. Super, że młode pokolenie może robić coś dobrego dla zdrowia, mając przy tym duży fun – dodaje Kozłowska.

Kampania Jasna Strona Mocy promuje bardziej roślinny sposób odżywiania wśród osób aktywnych fizycznie, między innymi poprzez publikację filmów przedstawiających sylwetki osób odnoszących sukcesy sportowe na diecie roślinnej.

Film dostępny jest na YouTubie – można go obejrzeć pod tym linkiem.

Jasna Strona Mocy to jedna z inicjatyw realizowanych w ramach kampanii RoślinnieJemy, poświęcona tematowi diety roślinnej w sporcie. Zajmujemy się propagowaniem bardziej roślinnego sposobu odżywiania wśród osób aktywnych fizycznie, między innymi poprzez publikację filmów przedstawiających sylwetki osób odnoszących sukcesy sportowe na diecie roślinnej.

https://jasnastronamocy.pl/

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120