19 września 2019

Diverse oficjalnie rezygnuje z wykorzystywania futer zwierzęcych

Jedna z największych i najlepiej rozpoznawalnych polskich firm odzieżowych w Polsce, ETOS S.A., zajmująca się dystrybucją ubrań marek Diverse i Diverse Extreme Team, podjęła decyzję o przystąpieniu do programu Sklepy Wolne Od Futer.

Obecnie w Polsce znajduje się 368 sklepów Diverse, a oprócz tego marka posiada kilkanaście placówek w krajach takich jak Rosja, Kazachstan, Gruzja, Armenia, Białoruś i Ukraina. Decyzja o zostaniu Sklepem Wolnym Od Futer oznacza, że w żadnym z tych miejsc nie znajdziemy futer zwierzęcych.

Diverse jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek odzieżowych w Polsce, dlatego decyzja o tym, że w jej kolekcjach nie zobaczymy futer zwierzęcych może stanowić doskonały przykład dla innych polskich firm i zachęcić je, aby także podjęły taką odpowiedzialną społecznie i środowiskowo decyzję – komentuje Marta Jarosiewicz, Koordynatorka Kampanii Biznesowych ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Do programu Sklepy Wolne Od Futer należy już ponad 1000 firm odzieżowych z całego świata, w tym znane marki i projektanci jak GUCCI, Michael Kors i Jimmy Choo, HUGO BOSS, H&M, ZARA, Topshop, KappAhl czy Cubus. Wśród polskich członków są między innymi Reserved i pozostałe marki z portfolio LPP, Solar, SIMPLE CD oraz Wojas.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest 

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120