13 marca 2019

„Dobre Cięcie” – wiosenny benefit na rzecz zwierząt

Do końca marca w pięciu miastach w Polsce odbywać się będzie wyjątkowa akcja benefitowa „Dobre Cięcie” - gabinety kosmetyczne i barbershopy z całego kraju połączą siły, aby wesprzeć Stowarzyszenie Otwarte Klatki w walce o poprawę losu milionów zwierząt zamkniętych w klatkach na fermach futrzarskich.

Na czym polega akcja “Dobre Cięcie”? Wybrane salony organizują usługi takie jak: strzyżenie, golenie czy pielęgnacja, z których całościowy lub częściowy dochód przeznaczają na wsparcie kampanii Otwartych Klatek “Cena Futra”, mającej na celu wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

Otwarte Klatki apelują o natychmiastowe wznowienie prac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Według sondażu zrealizowanego w październiku 2018 r. przez SW Research na zlecenie serwisu rp.pl aż 56% Polaków popiera całkowity zakaz hodowli zwierząt na futra. Kiedy w listopadzie 2017 r. do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt autorstwa polityków PiS, przez pewien czas wydawało się, że zakaz zostanie wprowadzony w życie jeszcze w trakcie trwania kadencji obecnego rządu.

Ostatecznie rząd wycofał się z swoich planów, skreślając postanowienie dotyczące futer z projektu nowelizacji. Obrońcy zwierząt nie rezygnują jednak z walki o los zwierząt futerkowych. Poza zapisami dotyczącymi futer z projektu ustawy zostały usunięte między innymi  propozycje zakazu trzymania psów na łańcuchach i wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach.

Organizujemy takie akcje, bo wierzymy, że prawdziwe piękno nie może być okupione śmiercią. Dlatego zachęcamy do golenia brody i strzyżenia włosów w imię walki o lepszy los zwierząt, zamiast wspierania biznesów, dla przez które tylko w Polsce życie tracą miliony lisów, norek i jenotów rocznie – mówi Andrzej Sikorski ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Szczegółowe informacje o terminach wydarzenia w poszczególnych miastach i zapisach można znaleźć na stronie wydarzenia lub fanpage’u Otwartych Klatek na Facebooku.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120