31 stycznia 2022

Dolce&Gabbana rezygnuje z futer naturalnych!

To już druga luksusowa marka w tym roku, która zadeklarowała wycofanie futer zwierzęcych ze swoich kolekcji – niedawno podobną decyzję podjęła inna włosko-francuska firma, Moncler.

Światowej sławy marka Dolce & Gabbana wycofuje futra zwierzęce ze wszystkich przyszłych kolekcji. Marka będzie współpracować z kuśnierzami, aby przejść na przyjazne środowisku sztuczne futro w odpowiedzi na zmieniające się gusta konsumentów.

Przemysł odzieżowy jest odpowiedzialny za śmierć około 100 milionów zwierząt każdego roku dla futer – są to głównie norki, ale też lisy, jenoty, szopy i szynszyle. Zwierzęta spędzają całe życie w ciasnych klatkach, cierpiąc z powodu chorób i urazów, stresu i braku możliwości realizacji swoich podstawowych potrzeb, takich jak ruch, kopanie w ziemi (lisy) czy polowanie w wodzie (norki). Z tego powodu Fur Free Alliance, międzynarodowa koalicja zrzeszająca organizacje walczące o przyszłość bez futer, do której należy m.in. polskie Stowarzyszenie Otwarte Klatki, przekonuje marki odzieżowe do wycofania futer naturalnych.

 

W Polsce program Sklepy Wolne Od Futer koordynuje Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

 

Deklaracja Dolce&Gabbana o wycofaniu futer naturalnych to kolejny ważny krok dla zwierząt hodowanych na futro – mówi Julia Tylman ze Sklepów Wolnych Od Futer – Branża odzieżowa wysyła bardzo jasny sygnał – nie ma zgody na cierpienie zwierząt w imię mody, a futra zwierzęce należą do przeszłości – dodaje Tylman.

 

Globalnie już ponad 1500 firm odzieżowych podjęło decyzję o rezygnacji z futer naturalnych, w tym światowej sławy marki, takie jak Versace, Gucci, Michael Kors, czy Prada. Pełną listę firm, które nie używają już futer w swoich kolekcjach można zobaczyć na stronie: https://furfreeretailer.com/.

Źródło:

https://worldanimalnews.com/victory-dolce-gabbana-is-the-second-luxury-fashion-house-to-commit-to-going-fur-free-this-week/

https://vegnews.com/2022/1/dolce-and-gabbana-banning-fur

Zdjęcia uratowanego z fermy futrzarskiej liska Maćka (fot. Andrew Skowron):

https://www.flickr.com/photos/otwarteklatki/albums/72157711564962801

Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Kampania promuje wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania naturalnych futer oraz wszelkich dodatków futrzanych.

https://www.otwarteklatki.pl/sklepy-wolne-od-futer

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120