12 kwietnia 2019

Festiwal inicjatyw wegańskich Veganmania już w niedzielę w Krakowie

Już w najbliższą niedzielę w Starej Zajezdni w Krakowie odbędą się największe targi wegańskie w Polsce – Veganmania. Oprócz kultowych roślinnych dań i innowacyjnych produktów z całej Polski na wydarzeniu będzie można kupić wegańskie kosmetyki i ubrania. Uczestnicy będą też mogli uczestniczyć w licznych wykładach i warsztatach.

Festiwal Veganmania organizowany jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, promujące dietę roślinną oraz walczące o prawa zwierząt hodowlanych. Impreza cieszy się dużą popularnością – średnia liczba odwiedzających to około 6 tysięcy osób.

Uczestnicy krakowskiej edycji festiwalu będą mieli okazję spróbować wegańskich potraw serwowanych przez restauracje i firmy z całej Polski. Na miejscu będą dostępne roślinne wersje potraw m.in. kuchni polskiej, meksykańskiej, koreańskiej, greckiej, arabskiej, czy syryjskiej, a także pozbawione składników odzwierzęcych wypieki, słodkości, majonezy oraz substytuty serów i mięs.

W Starej Zajezdni można też będzie poznać marki oferujące naturalne, ręcznie robione kosmetyki, odzież i akcesoria wykonane bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego, czy produkty dla zwolenników idei zero waste, takie jak przenośne składane kubki oraz ekologiczne woreczki na owoce i warzywa.

Goście będą także mogli wziąć udział w wykładach dotyczących m.in. świadomego odżywiania się, roli diety w sporcie, czy etycznej mody oraz warsztatach tworzenia naturalnych kosmetyków, czy tzw. “lasu w słoiku”. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli pokaz gotowania w wykonaniu blogerki Alicji Rokickiej (Wegan Nerd).

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, o godzinie 11:00 i potrwa do 19:00. Wstęp na imprezę kosztował będzie 5 zł, a całkowity dochód z biletów przeznaczony zostanie na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Więcej szczegółów na temat programu, wystawców i prelegentów krakowskiej Veganmanii znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120