24 sierpnia 2021

Frankenkurczaki pojawiły się na dworcach w całej Polsce

Na dworcach PKP w 13 miastach w Polsce można zobaczyć spot przedstawiający warunki, w jakich żyją kurczaki hodowane na mięso. Akcja jest częścią kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki Frankenkurczak, w której aktywiści walczą o lepsze traktowanie kurczaków brojlerów i została zrealizowana przez agencję You Can Be Interactive.

Spot można zobaczyć w godz. 7:00-11:00 oraz 15:00-19:00 na 83 ekranach na dworcach PKP: Warszawa Centralna, Wrocław Główny, Łódź Fabryczna, Gdynia Główna, Bydgoszcz Główna, Lublin, Katowice Główne, Kraków Główny, Opole Główne, Kielce, Kołobrzeg, Poznań Główny i Toruń Główny. Aktywiści Otwartych Klatek chcą zwrócić uwagę podróżnych na cierpienie kurczaków brojlerów, których w Polsce na mięso zabija się ponad miliard rocznie, a liczba ta stale wzrasta.

Kury hodowane na mięso żyją jedynie 6 tygodni. W tym czasie masa ich ciała rośnie w gwałtownym tempie, przez co ptaki narażone są na liczne choroby i urazy – mówi Monika Kowalska, specjalistka ds. kampanii biznesowych w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki – Nasz spot jest krótki, ale dosadny. Mamy nadzieję, że wywoła refleksję u podróżnych i zachęci ich do wsparcia naszej kampanii i pomocy kurczakom brojlerom – dodaje Kowalska.

Otwarte Klatki od kilku lat działają na rzecz poprawy warunku chowu kurczaków zachęcając firmy do podpisania deklaracji ECC (European Chicken Commitment), zakładającej pozyskiwanie mięsa z kurczaka z hodowli o wyższym standardzie. Oświadczenie zakłada m.in. zmniejszenie zagęszczenia na fermach, rezygnację ze sztucznie wyselekcjonowanych ras szybko rosnących, zapewnienie kurom dostępu do naturalnego światła i grzęd oraz odejście od metod uboju zwierząt, sprawiających zbędny ból.

Spot Otwartych Klatek będzie można zobaczyć do 1 września. Kampanię można wesprzeć podpisując petycję: https://otwarteklatki.pl/petycje/frankenkurczak.

Zdjęcia z dworców: https://drive.google.com/drive/folders/1KhX4-ZqtBAQx81Jhppnle_f8XWmbs3WG?usp=sharing

Partner Monitorujący Media Stowarzyszenia

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120