16 lipca 2019

Furla Group nie będzie dłużej korzystać z moheru i angory

Rok po decyzji o wycofaniu z kolekcji futer naturalnych Furla Group ogłosiła podjęcie kolejnych kroków na rzecz środowiska, etyki i zrównoważonego rozwoju. Od 2020 roku do produkcji ubrań marek należących do grupy nie będą wykorzystywane moher oraz angora.

Rok temu Furla zobowiązała się do zaprzestania używania futra zwierzęcego w swoich kolekcjach, rozpoczynając od kolekcji Cruise 2019 (w sprzedaży od listopada 2018 r.). Było to wynikiem współpracy z Fur Free Alliance – koalicją, której celem jest ochrona zwierząt w Europie, na Dalekim Wschodzie (Chiny i Japonia), w Ameryce Północnej (USA i Kanada) i Południowej Afryce. W Polsce koalicję reprezentuje Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Furla Group zobowiązała się teraz dodatkowo do wyeliminowania pewnych rodzajów wełny ze swoich produktów. Począwszy od kolekcji Cruise 2020 zabronione będzie użycie moheru i angory, które ustąpią miejsca innym rodzajom wełny, pochodzącym z krótszych i bardziej wydajnych, łańcuchów logistycznych.

Alberto Camerlengo, dyrektor generalny Furla Group, oznajmił: „Nie możemy traktować braku równowagi w rozwoju jedynie jako problemu naszego środowiska. Musi być on rozumiany jako problem naszej planety, każdego i wszystkich z nas oraz przyszłości naszych dzieci. Furla odpowiada na rosnącą potrzebę etycznego produktu wynikającą ze stale pogłębiającej się świadomości konsumenta, który interesuje się tą tematyką.”.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120