18 grudnia 2020

Gino Rossi dołącza do “Sklepów Wolnych Od Futer”

Firma Gino Rossi zadeklarowała dołączenie do programu “Sklepy Wolne Od Futer” (ang. Fur Free Retailer), w Polsce prowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, z początkiem 2021 roku. To kolejna polska marka, która w trosce o dobrostan zwierząt i w odpowiedzi na oczekiwania konsumentów rezygnuje z futer zwierzęcych. Do programu dołączą również CCC oraz DeeZee.

Program “Sklepy Wolne Od Futer” to inicjatywa prowadzona w ponad 25 krajach, a jego polską edycję od 2013 r. koordynuje Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Głównym założeniem programu jest promocja firm, które zdecydowały się wycofać naturalne futro ze swoich kolekcji oraz dostarczanie konsumentom rzetelnej wiedzy na temat polityki poszczególnych marek w tej kwestii, umożliwiając im dokonanie etycznych wyborów zakupowych.

W grudniu dołączenie do programu ogłosiła kolejna polska marka, kierując się dobrem zwierząt i oczekiwaniami konsumentów, którzy wyraźnie sprzeciwiają się futrom naturalnym – Gino Rossi zapewnia, że w nadchodzącej kolekcji nie będzie można już znaleźć futer zwierzęcych.

Michał Zgiep, Dyrektor Działu Produktu CCC, tak komentuje decyzję firmy:

Na ochronę zwierząt patrzymy z szerszej perspektywy niż tylko marki Gino Rossi, dlatego z początkiem roku 2021 przystąpimy do programu także jako CCC i DeeZee. Tu już od dawna nie ma futer naturalnych, ale teraz chcemy to potwierdzić również formalnie. Dodatkowo finalizujemy także dokument Grupy CCC „Zasady Współpracy z Dostawcami”, który mówi m.in. o tym, że już od samego początku cyklu życia produktu, na etapie jego projektowania i zamawiania, należy zwracać uwagę na kwestie etyki, ochrony środowiska oraz nieużywania futer naturalnych. Taki dokument będzie obowiązywał projektantów i kupców, bo to od nich zaczyna się proces tworzenia produktu, który trafia na półkę sklepową. To dla nas ważna decyzja. Wiemy także, że te kwestie są coraz ważniejsze dla naszych klientów, dlatego odpowiadając na te głosy i potrzeby, od kolekcji wiosna-lato 2021 (która zacznie się pojawiać w sprzedaży w lutym), poprzez każdą kolejną, w sklepach znajdą się wyłącznie produkty z wykorzystaniem sztucznych futer.

Z decyzji Gino Rossi cieszą się aktywiści Stowarzyszenia Otwarte Klatki, którzy nie tylko wspierają firmy, które zrezygnowały z futer naturalnych, ale też aktywnie walczą o zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce już od ponad ośmiu lat.

Gratulujemy Gino Rossi decyzji o wycofaniu futer zwierzęcych ze swoich kolekcji i w pełni ją popieramy. To bardzo znaczący krok w stronę bardziej etycznej mody – mówi Agnieszka Rolnik, koordynatorka “Sklepów Wolnych Od Futer” – Mamy nadzieję, że kolejne polskie firmy wezmą przykład z Gino Rossi i zaprzestaną używania futer naturalnych, których produkcja wiąże się nierozerwalnie z ogromnym cierpieniem zwierząt – dodaje Rolnik.

Do programu dołączyło już ponad 100 polskich marek, globalnie to niemal 1500 firm. Lista wszystkich “Sklepów Wolnych Od Futer” dostępna jest pod tym linkiem.

Partner Monitorujący Media Stowarzyszenia: imm-logo-poziom_72dpi_0.jpg    

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120