14 stycznia 2020

Kolejna edycja festiwalu Veganmania – już w niedzielę w Katowicach

W najbliższą niedzielę 19 stycznia o godz. 11:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym na placu Sławika i Antalla 1 po raz kolejny odbędzie się największa wegańska impreza w Polsce – Veganmania. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Odwiedzający będą mogli przekonać się, jak kreatywna potrafi być kuchnia roślinna oraz zakupić etycznie produkowane kosmetyki czy ubrania. Nie zabraknie także licznych wykładów, warsztatów i spotkań z ciekawymi gośćmi.

Festiwal Veganmania organizowany jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, promujące dietę roślinną oraz walczące o prawa zwierząt hodowlanych. Impreza cieszy się dużą popularnością – średnia liczba odwiedzających to około 5 tysięcy osób.

Wśród wystawców styczniowej znaleźć można restauracje i firmy z całej Polski, które zaproponują uczestnikom wegańskie wersje potraw kuchni włoskiej, gruzińskiej, koreańskiej, japońskiej, kolumbijskiej, czy syryjskiej, a także pozbawione składników odzwierzęcych wypieki i słodkości oraz substytuty serów i mięs. Będzie można też spróbować roślinnej nowości – Qrczaka, czyli alternatywy mięsa drobiowego, powstającego z połączenia białka pszenicy z fasolą.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani kolejną edycją Veganmanii – mówi Agata Hadamczyk z katowickiego oddziału Otwartych Klatek – Cieszymy się, że kuchnia roślinna i styl życia wolny od cierpienia zwierząt cieszy się coraz większą popularnością. Gorąco zapraszamy wszystkich na skosztowanie wegańskich pyszności, ale także na stoiska naszych kampanii, gdzie można będzie dowiedzieć się więcej o działalności naszego Stowarzyszenia – dodaje.

Oprócz jedzenia, na imprezie obecne będą marki oferujące naturalne, ręcznie robione kosmetyki, odzież i akcesoria wykonane bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego, czy produkty dla zwolenników idei zero waste, takie jak przenośne składane kubki, czy wielorazowe woreczki na warzywa i owoce.

Goście będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach i pokazach kulinarnych, m.in. spotkaniu z Alicją Rokicką, znaną jako Wegan Nerd. Przez cały czas trwania imprezy w ramach akcji “Tatuaże zamiast futra” będzie można utrwalić na skórze wybrany prozwierzęcy wzór.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 19 stycznia, o godzinie 11:00 i potrwa do 19:00. Wstęp na imprezę kosztować będzie 5 zł, a pakiet VIP – 29 zł. Całkowity dochód z biletów przeznaczony zostanie na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Partner Monitorujący Media Stowarzyszenia: imm-logo-poziom_72dpi_0.jpg

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120