26 stycznia 2022

Kolejna luksusowa marka rezygnuje z futer naturalnych!

Włoska firma Moncler zobowiązała się do usunięcia futra zwierzęcego ze wszystkich swoich kolekcji po sezonie jesień/zima 2023.

Po nawiązaniu współpracy z organizacją LAV, która należy do Fur Free Alliance, międzynarodowej koalicji organizacji zajmujących się ochroną zwierząt hodowanych na futro, firma Moncler ogłosiła, że sprzeciwi się okrucieństwu wobec zwierząt i dołączy do globalnego programu Fur Free Retailer (w Polsce działającego jako Sklepy Wolne Od Futer i koordynowanego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki):

Moncler będzie stopniowo wycofywać się z używania futer we wszystkich swoich kolekcjach. Firma przestanie zaopatrywać się w futro w tym roku, a ostatnią kolekcją, w której pojawi się futro zwierzęce, będzie jesień/zima 2023. Decyzja ta jest zgodna z ciągłym zobowiązaniem Moncler do stosowania odpowiedzialnych praktyk biznesowych i opiera się na konstruktywnym i długoterminowym zaangażowaniu marki we współpracę z włoską organizacją praw zwierząt LAV jako przedstawiciela Fur Free Alliance.”

Cieszymy się, że Moncler dołącza do Sklepów Wolnych Od Futer i tym samym sprzeciwia się cierpieniu zwierząt hodowanych na futro – gratulujemy firmie odpowiedzialnej społecznie decyzji – mówi Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – W Europie każdego roku kolejne kraje zakazują hodowli zwierząt na futro, a najwięksi giganci mody podążają za tym trendem, odsyłając futra zwierzęce do historii – dodaje Korzeniak.

Ponad 1500 marek na całym świecie zrezygnowało z mody na futra i dołączyło do międzynarodowego programu Fur Free Retailer, wysyłając mocny sygnał, że futro nieuchronnie należy do przeszłości. Moncler dołącza do rosnącej międzynarodowej listy marek, które zobowiązały się do wykluczenia prawdziwych futer ze swoich kolekcji, w tym Armani, Gucci, Prada i światowy lider w dziedzinie luksusowej mody online Yoox Net-a-Porter.

Źródło:  http://furfreeretailer.com/blog/2022/01/25/moncler-drops-animal-fur-and-joins-fur-free-retailer/

Zdjęcia uratowanego z fermy futrzarskiej liska Maćka (fot. Andrew Skowron):

https://www.flickr.com/photos/otwarteklatki/albums/72157711564962801

Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Kampania promuje wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania naturalnych futer oraz wszelkich dodatków futrzanych.

https://www.otwarteklatki.pl/sklepy-wolne-od-futer

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120