25 września 2020

Naoko i Kazar dołączają do Sklepów Wolnych Od Futer

We wrześniu br. do programu Sklepy Wolne od Futer (ang. Fur Free Retailer), prowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, dołączyły dwie popularne firmy odzieżowe: Naoko i Kazar. Dołączenie do programu oznacza, że w asortymencie tych firm nie spotkamy już futer zwierzęcych.

Kolejne firmy odzieżowe rezygnują z naturalnych futer naturalnych i przystępują do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer, w Polsce prowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, którego celem jest zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji nt. polityki sklepów w kwestii używania futer zwierzęcych, umożliwiając tym samym dokonywanie etycznych wyborów podczas zakupów. Program promuje tylko te marki, które oficjalnie zadeklarowały rezygnację z futer naturalnych w swoich kolekcjach.

Do Sklepów Wolnych Od Futer dołączyło już ponad 1000 marek z całego świata – teraz dołączają do nich polskie firmy Naoko i Kazar. Ich decyzja podyktowana jest względami etycznymi oraz ekologicznymi. Każdego roku w Polsce zabija się kilka milionów zwierząt futerkowych – lisów, norek, jenotów – których futro wykorzystywane jest na potrzeby mody.

Chcemy zmienić los zwierząt, stworzyć świat wolny od ich cierpienia – komentuje decyzję przedstawicielka firmy Kazar.

Nie tylko branża modowa zauważa, że futro należy odesłać do historii. Według badań przeprowadzonych przez Biostat we wrześniu 2019 roku aż 73% Polek i Polaków uważa, że hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futer jest niedopuszczalne. Dostrzegają to także politycy – na początku września ogłoszony został projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zawierający m.in. zapis o zakazie hodowli zwierząt na futro. 18 września projekt został przegłosowany przez Sejm i jest obecnie procedowany w Senacie.

Bardzo się cieszymy, że Naoko i Kazar dołączyły do Sklepów Wolnych Od Futer – mówi Agnieszka Rolnik, koordynatorka programu – Gratulujemy decyzji i mamy nadzieję, że kolejny firmy z branży modowej podążą za tym dobrym przekładem – dodaje Rolnik.

Lista wszystkich marek, które nie używają już futer naturalnych w swoich kolekcjach dostępna jest pod tym linkiem.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest

Obserwuj nas

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do 4629 osób, którym zależy na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych i informowanie Cię o działaniach Stowarzyszenia Otwarte Klatki zgodnie z naszą polityką prywatności.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120